Bursa ve Balıkesir'de 'MAHZEN-31' operasyonu: 8 kişi gözaltına alındı

Bursa ve Balıkesir'de 'MAHZEN-31' operasyonu: 8 kişi gözaltına alındı
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Bursa ve Balıkesir'de düzenlenen 'MAHZEN-31' operasyonunun ayrıntılarını paylaştı. Bir organize suç örgütünün çökertildiğini belirten Yerlikaya, sekiz kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Balıkesir merkezli iki ilde Jandarma tarafından düzenlenen “MAHZEN-31” operasyonlarının detaylarını paylaştı.

"Elebaşılığını İsmail Yavuz’un yaptığı organize suç örgütü çökertildi" açıklaması yapan Yerlikaya, sekiz şüphelinin de gözaltına alındığını duyurdu.

AV TÜFEĞİ VE ÇOK SAYIDA TELEFON YAKALANDI

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yerlikaya, şu bilgileri verdi:

"Kepsut Cumhuriyet Başsavcılığı, Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde; Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Balıkesir ve Bursa’da düzenlenen operasyonlarda “Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, yağma ve hırsızlık” suçlarını örgütlü olarak işleyen organize suç örgütü üyesi şüphelilerin; borçlandırma yoluyla alıkoyma, silahla tehdit ve darp, gasp ve hırsızlık, yağma ve eziyet, uyuşturucu madde imalatı ve satışı yaptıkları tespit edildi.

Operasyonlar sonucu av tüfekleri, muhtelif miktarda uyuşturucu madde, suçta kullanıldığı tespit edilen çok sayıda cep telefonuna el konuldu."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar