Çatlakları sıva ile kapatılan projenin sahibine 810 milyonluk ihale verildi, kızı AKP’den aday oldu

Çatlakları sıva ile kapatılan projenin sahibine 810 milyonluk ihale verildi, kızı AKP’den aday oldu
Yayınlanma:
A+ A-
Depremden sonra, yeni yaptığı binalardaki çatlakları sıva ile kapatan firmanın sahibi 810 milyon liralık TOKİ deprem konutu ihalesi kazandı. Şirket sahibinin kızı ise dün AKP’den aday adayı oldu.

Dinçer GÖKÇE


İSTANBUL- Maraş merkezli 6 Şubat depremlerinden bir gün sonra yeni yapılmakta olan binaların dış cephesinde oluşan çatlakların sıva ile kapatıldığı projenin sahibi olan Dizmanlar Group'a TOKİ projesi verildiği ortaya çıktı.

Adanalı Dizmanlar Group tarından Yüreğir ilçesinde inşa edilen 208 daireli ‘Başka Yüreğir’ isimli projedeki binaların, depremden bir gün sonra çatlakların kapatılırken çekilen görüntüleri tartılma yaratırken, proje sahibi grup ile ilgili iki gelişme yaşandı.

810 MİLYONLUK İHALE DİZMANLAR'IN

TOKİ’nin düzenlediği deprem konutları ihalelerinden biri, Dizmanlar Group’a verildi. Adana Sarıçam’da 590 konut inşa edecek olan grup 809 milyon 550 bin liralık en düşük teklifin sahibi oldu. 270 gün içinde söz konusu konutları inşa edecek gruba bağlı Aydın İnşaat Taahhüt ve Dizmanlar Gayrimenkul Yatırım AŞ ortaklığı ihaleyi üstlenen taraf oldu.

SÖZLEŞME 27 ŞUBAT’TA İMZALANDI

Şirket ile 27 Şubat’ta sözleşme imzalanması sonrası dikkat çeken bir diğer gelişmenin daha yaşandığı anlaşıldı.

KIZI AKP'DEN ADAY ADAYI OLDU

Dizmanlar Group’un sahibi Nihat Dizman’ın avukat kızı Hazal Dizman ise AKP’den aday adayı oldu.

Avukat Dizman’ın dün yaptığı aday adaylık başvurusunu AKP Yüreğir İlçe Başkanı Necip Fazıl Cengil “Sayın Hazal Dizman’ın nazik ziyaretleri için teşekkür eder, milletvekili aday adaylığının hayırlı olmasını dilerim” sözleri ile duyurdu. Avukat Dizman, AKP Kadın Kolları Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

hazal-dizman-ve-babasi-nihat-dizman.jpg
Dizmanlar Group’un sahibi Nihat Dizman ve kızı Hazal Dizman

‘BİNAMIZ SAĞLAM’ AÇIKLAMASI

Öte yandan, Adana'da deprem sonrası inşa edilecek konutlara talip olan Dizmanlar Group, sıva ile çatlak kapatma görüntülere ilişkin yaptığı açıklamada, görüntüye ilişkin tartışmaların haksız olduğunu savunmuştu. Açıklamada, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı inceleme sonrası "binaların sağlam olduğuna dair tutanak düzenlediği" belirtildi. 8 Şubat tarihli tutanak da anılan açıklama ile birlikte yayımlandı.

DİZMANLAR, TOKİ İLE BÜYÜDÜ

İnşaat sektöründe 35 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Dizmanlar, ağırlıklı olarak TOKİ’nin projelerini üstlenen bir şirket. Grubun web sitesinde yer alan bilgilere göre, bugüne kadar inşa ettikleri konut sayısı 30 binin üstünde. Seyhan Devlet Hastanesi işini de yapan grup, Hatay, Urfa, Burdur, Afyon, Düzce, Sakarya, Denizli, Batman, Balıkesir, Adana ve Antep’te TOKİ’nin bir dizi konut projesini üstlendi.

Öne Çıkanlar