Cezaevinden çıkar çıkmaz kuaföre giden Nihal Candan'ın tahliyesine itiraz

Cezaevinden çıkar çıkmaz kuaföre giden Nihal Candan'ın tahliyesine itiraz
Avukatlar, yemek yememe hastalığına yakalandığı gerekçesiyle tahliye edilen Nihal Candan’ın yeniden tutuklanmasını talep etti. Müşteki avukatları, Nihal Candan’ın tahliye olur olmaz kuaföre gitmesine ve televizyon röportajları vermesine tepki gösterdi.

Artı Gerçek - Sosyal medya fenomeni Nihal Candan'ın dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarından tutulduğu cezaevinden sağlık sorunları gerekçesiyle tahliye edilmesine müşteki avukatları itiraz etti. Nihal Candan'ın tahliye sonrası kuaföre gitmesi ve televizyon röportajları yapmasının ardından gelen itiraz, mahkeme tarafından değerlendirilecek.

YEMEK YEMEME HASTALIĞINA YAKALANDI

Sosyal medya fenomenleri Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşler, kara para aklama soruşturması kapsamında 5,5 ay önce tutuklanmıştı. Kardeşlerden Nihal Candan’ın cezaevinde anoreksiya olarak bilinen yemek yememe hastalığına yakalandığı ve 37 kiloya kadar düştüğü iddia edildi. Sağlık sorunları gerekçe gösterilen Nihal Candan geçtiğimiz günlerde tahliye edildi.

AVUKATLARDAN KUAFÖRE GİTMESİ NEDENİYLE İTİRAZ

Nihal Candan’ın sağlık sorunları ile tahliye edildikten hemen sonra kuaföre gitmesi de dikkat çeken durumlardan biri oldu. Müşteki avukatları Candan’ın tahliye olduktan sonraki davranışlarını gerekçe göstererek tahliye kararına itiraz etti. Kararda, “Şüphelinin durumumun hiçte sağlık gerekçeleriyle tahliye edilmesini gerektirecek halde olmadığı, çıkar çıkmaz kuaföre gittiği haberleri mevcuttur. 80-85 yaşlarında insanlar cezaevlerinde tutuklu veya hükümlü bir şekilde durmakta iken sırf fenomen birisinin kilo verdiği gerekçesiyle tahliye edilmesi adalete zarar vermiş vicdanları yaralamıştır” denildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar