Tahliye olan Nihal Candan, koğuş arkadaşı Seçil Erzan hakkında konuştu: O izlemiyor diye haber izlemedik

Tahliye olan Nihal Candan, koğuş arkadaşı Seçil Erzan hakkında konuştu: O izlemiyor diye haber izlemedik
Dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamasıyla 5.5 ay cezaevinde tutuklu bulunan ve sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen Nihal Candan, koğuş arkadaşı Seçil Erzan hakkında konuştu: "Sorun yaşamadık. Seçil haber izlemiyor diye biz de izlemiyorduk."

Artı Gerçek - Kamuoyunda 'Nihal Candan' olarak tanınan ve 'suç gelirlerini aklama' iddiasıyla tutuklanan ve tahliye edilen Gülnihal Çiçek, 'yüksek kar getirili özel fon' vaadiyle aralarında Arda Turan, Fernando Muslera ve Emre Belözoğlu gibi isimlerin de bulunduğu pek çok kişiyi dolandırdığı iddia edilen Seçil Erzan’la aynı koğuşta kaldıklarını belirtti ve “Sorun yaşamadık. Seçil haber izlemiyor diye biz de haber izlemiyorduk” dedi.

Dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamasıyla 5.5 ay önce tutuklanan sosyal medya fenomeni Candan kardeşlerden Nihal Candan, cezaevinde 'anoreksiya'ya (yemek yiyememe hastalığı) yakalanarak 37 kiloya kadar düşünce sağlık sorunları gerekçesiyle tahliye edildi.

'PSİKOLOJİK DESTEK ALDIK'

Kanal D Haber'e konuşan ve yaşadıkları sürecin başta daha zor olduğunu söyleyen Candan "Ama kardeşimle birbirimize destek olduk. 'Paşalar gibi 6 aydır yatıyoruz' gibi hep şakalaştık. Psikolojik destek aldık. Psikolojik olarak zor geldi bana" diye konuştu.

"Hatalarımız vardır" diyen Candan "Küçük çocuklara kötü örnek olduysam özür dilerim. Amacım hiçbir zaman sosyal medyadan para kazanmak olmamıştı" ifadelerini kullandı.

'SEÇİL ERZAN'LA SORUN YAŞAMADIK'

Cezaevi günlerini "Polisten çok doktor gördüğüm bir süreçti" diye anlatan Candan, aralarında iş insanları ve futbolcuların da bulunduğu onlarca kişiyi, milyonlarca dolar dolandırdığı gerekçesiyle tutuklanan Seçil Erzan'la ilişkilerini şöyle anlattı:

"En çok ailemi özledim. Benim ailemden bir parça yanımdaydı o şansımdı. Biraz tabii rahatsızım. Sadece nefes darlığıyla bu durumu atlattığım için inanılmaz derecede memnunum. Görüşe gidemeyeceğim, anksiyetem var. Kardeşim de çıktıktan sonra ailecek pek bir derdimiz kalmayacak.

(Seçil Erzan) Aynı koğuştaydık. Sorun yaşamadık. Seçil haber izlemiyor diye biz de haber izlemiyorduk."

NE OLMUŞTU?

Bir suç örgütüne yönelik 'nitelikli dolandırıcılık' ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında ülke genelinde çeşitli devlet kurumlarından ihale yoluyla ucuza araç aldıklarını beyan eden suç örgütü üyelerinin, ulaştıkları mağdurlara ucuz araç satışı yaparak güvenlerini kazandıkları ve bu yöntemle araç talepleri alarak para topladıkları belirlenmişti.

Aynı yöntemle 13 mağdurdan yaklaşık 10 milyon lira alan şüphelilerin, ihalede sorun olduğu gerekçesiyle geri ödeme ve araç teslimi yapmadıkları tespit edilmişti.

Soruşturma kapsamında 3 Mayıs 2023'te düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 6 şüpheliden 5'i tutuklanmıştı. Aynı soruşturmanın devamında Alisya Bahar Candan, Gülnihal Çiçek ve Hacı İsrafil Sağlam gözaltına alınmış, 16 Kasım 2023'te çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklanmıştı.

Kamuoyunda 'Nihal Candan' olarak tanınan Gülnihal Çiçek, sağlık sorunları nedeniyle tahliye edildi.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, suç gelirlerini aklama iddiasıyla 16 Kasım 2023'te tutuklanan sosyal medya fenomeni Çiçek, geçtiğimiz perşembe günü cezaevinde rahatsızlanması üzerine hastaneye kaldırıldı.

Burada sağlık kontrolünden geçirilen Gülnihal Çiçek'in, bugün sağlık sorunları nedeniyle tahliye edildiği belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar