Kara para aklama davasında tutuklu fenomenlerde ilk tahliye

Kara para aklama davasında tutuklu fenomenlerde ilk tahliye
Dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamasıyla 5.5 ay önce tutuklanan sosyal medya fenomeni Candan kardeşlerden Nihal Candan, tahliye edildi. Yemek yememe hastalığına yakalanan Candan hakkında cezaevinde tedavi edilemez raporu verildi.

Artı Gerçek - Dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamasıyla 5.5 ay önce tutuklanan sosyal medya fenomeni Candan kardeşlerden Nihal Candan, cezaevinde 'anoreksiya'ya (yemek yememe hastalığı) yakalandığı ve tedavisine devam edilemeyeceği yönündeki doktor raporunun ardından cezaevinden tahliyesine karar verildi.

Rahatsızlığı nedeniyle 37 kiloya kadar düşen Nihal Candan'ın psikolojisinin de bozuk olduğu öğrenilirken dün hastaneye kaldırılan Candan için doktorlar cezaevinde tedavisine devam edilemeyeceği yönünde görüş bildirdi. Posta'nın aktardığı habere göre durumu değerlendiren mahkeme, Candan'ın tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmesine karar verdi.

Nihal Candan'ın bugün saat 17.00'de tahliye edilmesini bekleniyor.

NE OLMUŞTU?

İşte Benim Stilim programıyla tanınan Bahar Candan ve ablası Nihal Candan lüks yaşamları ve paylaşımlarıyla sosyal medyanın fenomenleri olmuşlardı. Candan kardeşler 16 Kasım 2023'te ucuz otomobil vaadiyle çok sayıda kişiyi dolandıran bir şebeke ile birlikte hareket ettikleri iddiasıyla tutuklanmışlardı.

Öne Çıkanlar