CHP'den Çelebi hakkında ilk yorum: Çok ağır şeyler söyleyebilirim

CHP'den Çelebi hakkında ilk yorum: Çok ağır şeyler söyleyebilirim
Yayınlanma:
Güncelleme: 07 Ağustos 2022 22:56
A+ A-
AKP'ye katılacağı iddia edilen Çelebi hakkından CHP'den ilk yorum Özgür Özel'den geldi. Özel, 'Çok ağır şeyler söyleyebilirim ama değerlendirmeyi İzmir'deki seçmene bırakıyorum' dedi.

Ergenekon davasında cezaevinde yattıktan sonra CHP’den vekil olan ve istifa eden teğmen Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye katılacağı iddiası siyaset gündeminin odak noktası oldu. Çelebi hakkındaki tartışmalara CHP’den ilk yorum CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den geldi. 

Özel, “Çok söyleyeceğim söz var kendiyle ilgili, çok ağır şeyler söyleyebilirim ama ben bu konudaki değerlendirmeyi İzmir’deki seçmene bırakıyorum”  ifadelerini kullandı. 

Kronos'da yer alan habere göre; Özgür Özel, CHP İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özel, “Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye katılacağı yönünde iddialar var. Ne düşünüyorsunuz?” sorusuna şöyle cevap verdi:

“Mehmet Ali Çelebi’nin Cumhur İttifakı’yla ilgili yaptığı açıklamalar gerçekten talihsiz açıklamalardır. Benim açımdan ayrıca şöyle bir sorunu var; biz Veli Ağbaba ve Nurettin Demir ile birlikte Mehmet Ali Çelebi’yi cezaevinde ziyaret etmiş, onun AKP ile ilgili yakınmalarını en yakından dinlemiş, onun nikah şahitliğini yapmak üzere Genel Başkanımıza onun talebini iletmiş, onun nikahına genel başkanımız katılmış ve şahitlik yapmasını sağlamış, onu herkes darbecilik yapmakla suçlarken ona sahip çıkmış 3 kişiden biriyiz. AKP hakkında söyledikleri ortada.”

Çelebi’nin Hulusi Akar ile tartışmasında kendisine destek verdiğini hatırlatan Özel, “Bugün sosyal medyaya yansıyan açıklamalar ortada. Silahlı Kuvvetler’den geçmişte Çelebi’ye sahip çıkanlar, onunla birlikte yargılananların tepkileri ortada… Ancak Çelebi, CHP’ye dünya kadar laf ederek gitti. Gittiği gün söyledim; ‘Burası baba evi. Gidersin, kapıyı çarpar da gidersin ama baba evini yakıp gitmezsin.’ Yapmaya çalıştığı oydu. Bu evinin tapusunda tek bir isim yazıyor. O da Gazi Mustafa Kemal Atatürk” dedi.

‘MHP İLE DE TEMASLARI OLDU’

Çelebi’nin Memleket Partisi’ne gidip oradan da ayrıldığını belirten Özel, “Gözümüzle gördük MHP ile temasları oldu. Bugün öğreniyoruz ki AKP’ye gidecekmiş, bunu da yalanlamıyor” ifadelerini kullandı.

“Bunu ne için yapıyor?” diyen Özel, “Şunun için yapıyor; Memleket Partisi’ne giderken orada büyük bir başarı yakalayacağını düşünüyordu o olmayınca onu bıraktı. Sonra MHP’de de olmadı. Şimdi ise milletvekilliğini sürdürmek için AKP’ye gidiyor. Bunun izahı yok. Geçmişte milletvekili transferlerine ilişkin de Erdoğan’ın laflarını ben İzmir basınının ortaya koymasını ve Çelebi’ye sormasını beklerim” dedi.