CHP’li Torun'dan Soylu’ya: Bizde senin korkutma çabalarına boyun eğecek belediye başkanı yok

CHP’li Torun'dan Soylu’ya: Bizde senin korkutma çabalarına boyun eğecek belediye başkanı yok
Yayınlanma:
A+ A-
CHP’li Seyit Torun, Bakan Soylu’ya seslenerek 'Bizde senin korkutma çabalarına boyun eğecek belediye başkanı yok' dedi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bodrum Belediyesi’ne yönelik soruşturma sürecine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Belediyeden istenmesi halinde hem savcılığa hem de emniyete sunulabilecek evraklar için 50’ye yakın polisle yapılan baskını ‘gözdağı’ ve ‘itibarsızlaştırma çabası’ olarak değerlendiren Torun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya "Bizde senin korkutma çabalarına boyun eğecek belediye başkanı yoktur" ifadeleriyle seslendi.

'ALGI OPERASYONLARININ YENİ HALKASI'

Bodrum Belediyesi’ne yönelik başlatılan inceleme ve soruşturma sürecinin CHP’li belediyelere karşı yürütülen algı operasyonlarının yeni bir halkası olduğunu işaret eden Torun, "Belediyede görev yeri değiştirilen bir personelin sosyal medyadaki iddiaları üzerine başlatılan savcılık soruşturması kapsamında, belediyemizden istenilen bilgi ve belgeler şeffaflıkla emniyet personeline teslim edilmiştir. Kaldı ki belediyemiz söz konusu iddialarla ilgili kendi içinde bir soruşturma süreci de başlatmıştır ve süreç devam etmektedir. Hal böyleyken, belediyemizden istenmesi halinde savcılığa ve emniyete sunulabilecek evraklar için 50’ye yakın polisle baskın yaptırmak, açık bir gözdağı verme ve itibarsızlaştırma çabasından başka bir şey değildir" ifadelerine yer verdi.

Torun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da şu sözlerle seslendi:

"İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturan Süleyman Soylu şunu bilmelidir: Bizde senin korkutma çabalarına boyun eğecek belediye başkanı yoktur. Ne yaparsanız yapın, hangi hukuksuz girişimden medet umarsanız umun, Bodrum Belediyemizi de diğer hiçbir belediyemizi de milletimizin gözünden ve gönlünden düşüremeyeceksiniz."