CHP’den tüm belediyelere ‘beslenme çantası’ talimatı

CHP’den tüm belediyelere ‘beslenme çantası’ talimatı
Yayınlanma:
A+ A-
Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla partili belediyeler ihtiyaç sahibi öğrenciler için günde bir öğün sağlıklı besin desteği verme çalışması başlattı. CHP’li Torun iktidara seslenerek, ‘Sakın ola belediyelerimizin bu hizmetine de engel olmaya kalkmayın' dedi.

Artı Gerçek-CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, ihtiyaç sahibi öğrencilere beslenme desteği verilmesi konusunda partili belediyelere çağrı yaptı.

Torun, CHP'li belediyelere gönderdiği yazıda; “CHP olarak iktidarda olmasak bile çocuklarımızın beslenme sorununa karşı elimizi taşın altına koyuyor ve çözüm üretiyoruz. Kanayan bir yarayı kapatmak için harekete geçiyoruz” dedi.

CHP’li Torun, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısı üzerine partili tüm belediye başkanlarına yazı gönderdi. Torun’un yazıda, “Ülkemizde uzun süredir devam eden ekonomik buhran, tüm vatandaşlarımızı derin bir yoksullukla karşı karşıya bırakmıştır” ifadelerini kullandı.

‘YENİ BİR SEFERBERLİK BAŞLATIYORUZ’

ANKA’nın aktardığı haberde Torun bir öğün ücretsiz verme önerisinin Cumhur İttifakı tarafından reddedildiğini hatırlatarak şunları kaydetti:

“Bu tablonun en ağır hali ise çocuk yoksulluğudur. İktidarın bu konudaki eylemsizliği çocuklarımızın beslenme hakkına erişimini zorlaştırmaktadır. Bu kapsamda; partimiz tarafından okullarda bir öğün ücretsiz yemek verilmesi yönündeki önerimiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Cumhur İttifakı tarafından reddedilmiştir.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla, ihtiyaç sahibi öğrencilerimize belediyelerimizce günde bir öğün sağlıklı besin desteği verilmesi konusunda, yeni bir seferberlik başlatmanın gerekliliği doğmuştur. Çocuklarımıza beslenme yardımında bulunan belediyelerimizin projelerinin diğer belediyelerimizde de yaygınlaştırılması konusu üzerinde hassasiyetle durulması önemlidir.

‘KANAYAN BİR YARAYI KAPATMAK İÇİN HAREKETE GEÇİYORUZ’

CHP olarak iktidarda olmasak bile çocuklarımızın beslenme sorununa karşı elimizi taşın altına koyuyor ve çözüm üretiyoruz. Kanayan bir yarayı kapatmak için harekete geçiyoruz. Evladının çantasına beslenme koyamayan anneler için, arkadaşlarının arasında kuru ekmekle öğün geçiren yavrularımız için yola çıkıyoruz.

‘BELEDİYELERİMİZE ENGEL OLMAYA ÇALIŞMAYIN ‘

Şu anda birçok belediyemiz bu hizmeti veriyor. Biz bu hizmeti tüm belediyelerimizde yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. İktidara çağrımızdır; Meclis’te reddettiniz ama sakın ola belediyelerimizin bu hizmetine de engel olmaya kalkmayın.”(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar