CHP'li Başarır paylaştı: Bakan Soylu, o tweetini apar topar sildi

CHP'li Başarır paylaştı: Bakan Soylu, o tweetini apar topar sildi
Yayınlanma:
A+ A-
AKP’ye geçen eski CHP Milletvekili Çelebi hakkında daha önce tweet atan İçişleri Bakanı Soylu paylaşımını sildi. CHP’li Ali Mahir Başarır, Soylu’ya tepki göstererek, ‘sana yakışan makbul 'yol arkadaşın' dedi.

Artı Gerçek-CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, AKP'ye katılan Mehmet Ali Çelebi hakkında 'şerefsiz' değerlendirmesinde bulunduğu paylaşımını silen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi. CHP’li Başarır, “Artık, tam da sana yakışan makbul “yol arkadaşın” için bir ‘hoşgeldin’ tweeti atabilirsin” dedi.

CHP’den istifa ettikten sonra Memleket Partisi’ne katılan, daha sonra oradan da istifa ederek bağımsız milletvekili olan Mehmet Ali Çelebi, AKP’ye katıldığını duyurdu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Mehmet Ali Çelebi'nin AKP'ye katılmasını “Vatana, millete olan vefasını ile sonuna kadar Cumhur İttifakının yanındayım diyen Sayın Mehmet Ali Çelebi’nin üyelik işlemlerini tamamladık. Rozetini Sayın Cumhurbaşkanımız Çarşamba günü yapılacak olan grup toplantısında takacaktır. Hayırlı olsun” sözleriyle açıkladı.

CHP’Lİ BAŞARIR’DAN SOYLU’YA TEPKİ

Çelebi’nin AKP kararı sonrası, CHP’li Ali Mahir Başarır’dan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Çelebi ile ilgili daha önce attığı tweeti silen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu eleştiren Başarır, şu ifadeleri kullandı;

“Süleyman Soylu, ‘ihanet içerisinde’ dediği Mehmet Ali Çelebi hakkındaki tweetini sildi. Artık, tam da sana yakışan makbul “yol arkadaşın” için bir ‘hoşgeldin’ tweeti atabilirsin.”

Öne Çıkanlar