CHP'li iki belediyeye operasyon kapsamında 13 kişi tutuklandı

CHP'li iki belediyeye operasyon kapsamında 13 kişi tutuklandı
Seyhan ve Çukurova belediyelerinde 'İmar yolsuzluğu' ve 'rüşvet' iddiasıyla yapılan operasyon kapsamında gözaltına alınan 60 kişiden 13'ü tutuklandı.

Artı Gerçek - Adana'da, Seyhan ve Çukurova belediyelerindeki imar usulsüzlükleriyle ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan 60 şüphelinin işlemleri tamamlandı.

Gözaltına alınanların 26'sı savcılık talimatıyla serbest bırakıldı, 34'ü ise Adana Adli Tıp Birimi'ne getirildi.

Burada sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen 34 kişiden 13'ü çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı, 3 kişiye ise ev hapsi verildi. Diğerleri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Öte yandan polis, adresinde bulunamayan bir kişiyi arıyor.

NE OLMUŞTU?

Seçim sonrası belediyelere yönelik ilk operasyonda CHP'li Seyhan ve Çukurova belediyeleri hedef alınmıştı. 29 Eylül'de, her iki belediyeye, 'imar yolsuzluğu' yapıldığı ve 'rüşvet' alındığı iddiasıyla sabah erken saatlerde operasyon başlatılmıştı.

Belediye binalarını kuşatan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM)ekipleri, çok sayıda evraka el koymuştu.

Operasyon kapsamında 61 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Evlerinden gözaltına alınanlar, Adana Adli Tıp Birimi'ndeki sağlık kontrolünün ardından Emniyet Müdürlüğü'ne götürülmüştü. Gözaltına alınanlar arasında Çukurova Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Ali A., eski imar müdürü Hasan U., Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı, imar müdürleri ve çok sayıda belediye çalışanı bulunuyordu. (HABER MERKEZİ, AA)

Öne Çıkanlar