CHP'li Karabat'tan 160 milyonluk borç iddialarına yanıt: ‘Kayıp’ olarak nitelendirilebilecek usulsüzlük tespit edilmemiştir

CHP'li Karabat'tan 160 milyonluk borç iddialarına yanıt: ‘Kayıp’ olarak nitelendirilebilecek usulsüzlük tespit edilmemiştir
CHP Saymanı Karabat gündeme gelen borç iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Karabat, "Hesaplarımızda ‘kayıp’ olarak nitelendirilebilecek usule aykırı herhangi bir işlem tespit edilmemiştir" dedi.

Artı Gerçek - CHP Genel Saymanı Özgür Karabat, gündeme gelen 160 milyonluk borç iddialarına ilişkin açıklamada bulundu. Karabat, "Hesaplarımızda ‘kayıp’ olarak nitelendirilebilecek usule aykırı herhangi bir işlem tespit edilmemiştir. Her siyasi partide olduğu gibi Cumhuriyet Halk Partisi'nin de yönetilebilir borçları bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

halktv.com.tr'de yer alan kulis haberine göre, CHP'de eski yönetimden devrolunan hesaplarda ortaya çıkan ancak kimlere verileceği belirsiz 160 milyon liralık borç bulunduğu iddiaları gündeme geldi. İddiaya göre, Borç paraların kim tarafından nerelere harcandığı bilinmezken, Kılıçdaroğlu'nun bir kurmayı tarafından trol hesaplar oluşturmak için kullanıldığı konuşuluyor. Genel Merkez binasında bu kurmay ile aynı katta bulunan 5 odanın trollere ayrıldığı iddia ediliyor.

Haberde kurultayın ardından Genel Merkez'e gelen 20'şer milyon liralık iki ayrı fatura reklam harcaması ile oluşan borç olduğunu öne süren iki ayrı şirket CHP'den para istemesi ile gündeme taşındığı belirtildi.

CHP'li Karabat, iddialara ilişkin bu akşam X hesabından açıklama yaparak, “Bazı medya organlarında, Cumhuriyet Halk Partisi'nin mali durumuyla ilgili iddialar yer almaktadır. Bilinmesi gerekir ki, Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel göreve geldikten sonra partimizin gelir-gider tablosu detaylı olarak incelenmiş ve raporlanmıştır. Bu kapsamda, hesaplarımızda ‘kayıp’ olarak nitelendirilebilecek usule aykırı herhangi bir işlem tespit edilmemiştir. Her siyasi partide olduğu gibi Cumhuriyet Halk Partisi'nin de yönetilebilir borçları bulunmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi'nin kaynakları yeni dönemde, partimizin menfaatini önceleyen, bütçe verimliliğini esas alan, her türlü israftan kaçınan bir anlayışla yönetilecektir” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar