CHP’li Şerafettin Bahadır, Pınarbaşı’nda silahlı saldırıya uğradı: 'MHP'li isimler işin içinde'

CHP’li Şerafettin Bahadır, Pınarbaşı’nda silahlı saldırıya uğradı: 'MHP'li isimler işin içinde'
Son seçimde MHP'den CHP'ye geçen Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde CHP'li belediye meclis üyesi Şerafettin Bahadır silahlı saldırıya uğradı. Saldırının önceki belediye başkanı MHP’li Memduh Uzunluoğlu’nun kardeşi tarafından yapıldığı belirtildi.

Artı Gerçek - CHP üyesi Şerafettin Bahadır, haziranda seçimlerin yenilendiği ve 2 kez MHP'den CHP'ye geçen Kayseri-Pınarbaşı’nda akşam saatlerinde silahlı saldırıya uğradı.

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, silahlı saldırıya ilişkin “Bu akşam Pınarbaşı’nda parti üyemiz Şerafettin Bahadır, silahlı saldırıya uğradı. Bahadır ağır yaralanmış olup tedavisi yoğun bakımda devam etmektedir. Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, Sayın Bahadır’a acil şifalar diliyoruz. Saldırının faillerinin en kısa sürede yakalanıp adalet önüne çıkarılması için tüm çabalarımızı sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Gazeteci İsmail Saymaz ise X hesabındaki paylaşımda Bahadır’ın önceki belediye başkanı MHP’li Memduh Uzunluoğlu’nun kardeşi Ejder Uzunluoğlu ve beraberindekilerin saldırısına uğradığını söyledi.

pin-pkbv-cover-jpg.webp

Fotoğraf: İsmail Saymaz

ESKİ BAŞKANIN KARDEŞİ GÖZALTINDA

AA'nın aktardığına göre saldırının ardından Ejder Uzunluoğlu Jandarma ekipleri tarafındangözaltına alındı.

YAKINLARI: İKİ AYDIR TEHDİT EDİLİYOR

CHP'li Bahadır’ın ailesi ve partililer saldırının ardından Kayseri Şehir Hastanesi’nde toplandı. Yakınları, Bahadır’ın iki aydır tehdit edildiğini söyledi ve MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'u suçladı.

Pınarbaşı'nda seçim MHP'nin itirazı üzerine iptal edilmiş ve 2 Haziran'da tekrarlanmıştı. Yenilenen seçim sonrası CHP’li Deniz Yağan 6 bin 783, MHP'nin adayı Menduh Uzunoğlu ise 6 bin 494 oy almıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar