CHP’liler Diyarbakır'da açlık grevi başlatıyor

CHP’liler Diyarbakır'da açlık grevi başlatıyor
CHP Diyarbakır Bağlar ilçe kongresinin genel merkez tarafından iptal edilmesi üzerine Bağlar ilçe başkanı Recep Yavuz açlık grevi başlatıyor. CHP Milletvekili İlhan Cihaner’de greve destek vermek için Diyarbakır’a geldi.

Artı Gerçek - Cumhuriyet Halk Partisi’nde geçtiğimiz hafta yapılması gereken Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Kongresi, İl Başkanı Abdullah Atik’in 13 kişinin imzasıyla İlçe seçim kuruluna yaptığı başvuru sonucu iptal edildi. Kongrenin iptal edilmesine tepki gösteren CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz hukuksuz kararın iptal edilmesi için açlık grevine başlayacaklarını söyledi.

Amidahaber'de yer alan habere göre, Yavuz, yapacakları açlık grevi eylemine CHP Milletvekili İlhan Cihaner’in de destek vereceğini söyledi.

GEREKÇE: MAHALLELERDE SANDIK KURULMADI

Bu arada 10 Eylül'e kadar kongre yapılmadığı takdirde Bağlar'daki CHP'liler İl Kongresinde oy kullanamayacak. Bağlar İlçe Kongresi’nin iptal kararına gerekçe ise mahalle sandıklarının kurulmaması gösterildi. Ancak yapılan hiç bir İlçe kongresinde buna uyulmadığı belirtiliyor. (Kaynak)

Öne Çıkanlar