CİMER’e ‘CHP’li belediye bana çorbayla çip yerleştirdi’ şikayeti

CİMER’e ‘CHP’li belediye bana çorbayla çip yerleştirdi’ şikayeti
Bir yurttaşın ‘Kadıköy Belediyesi’nin ücretsiz dağıttığı çorba ile kendisine çip yerleştirdiğine’ dair CİMER’e şikayette bulunduğu ortaya çıktı.

İstanbul Kadıköy’de bir yurttaş 28 Ocak günü belediyenin ücretsiz dağıttığı çorbasından aldıktan sonra CİMER’e şikayette bulunarak CHP’li belediyenin kendisine çip yerleştirdiğini iddia etti. İçişleri Bakanlığı dilekçeyi işleme alarak Kadıköy Belediyesi’ne gönderdi.

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, bugün kaleme aldığı yazısında şikayette bulunan yurttaşın dilekçesini ‘İmla ve yazım hatalarına dokunmadan aktarıyorum’ diyerek paylaştı.

Zeyrek’in yazısının ilgili kısmı şöyle:

Kadıköy Belediyesi'nin ücretsiz çorba hizmetinden yararlanan AK Parti seçmeni bir vatandaş da, CHP'li belediyenin çorba hizmetinden yararlanmayı gururuna yedirememiş olacak ki; hizmette bir art niyet arıyor. 28 Ocak gününü 29 Ocak'a bağlayan gece 00:00'da CİMER'e yazıyor ve belediyeyi çok güvendiği İçişleri Bakanı'na şikayet ediyor. İmla ve yazım hatalarına dokunmadan aktarıyorum:

"Sayın İçişleri Bakanı,

BU gün Kadıköye söğütlü çeşme tren istasyonu önünde dağıtılan çorbadan içtim ve çok kötü şekilde hasta etti yüzüm yanmaya başladı tahriş oldu kim dağıttı derseniz Kadıköy deki CHP belediyesi dağıttı lütfen hakkımı arayın bu gün çok kötü şekilde zehirlendim. Ben dışarıda yaşıyorum evsizim. Lütfen CHP zulmü den illallah ettim. Bununla da kalmayıp tren içerisinde başımdaki çip vasıtasıyla biji pkk diye söyletti. Pkk yı kınıyorum pkk aşağılık bir oluşumdur ve CHP'nin yan koludur."

PEKİ CİMER NE YAPMIŞ?

00:00:09'da otomatik olarak İçişleri Bakanlığı'na sevk etmiş. 3 Şubat'ta dilekçe İstanbul Valiliği'ne ulaşmış. Valilik de, 1 Mart günü Kadıköy Kaymakamlığı'na göndermiş. Kaymakamlık ise iki gün sonra dilekçeyi Kadıköy Belediyesi'ne sevk etmiş.

Nihayetinde konu Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı'nın önüne konulmuş. Kendisine bir hukukçu olarak ne hissettiğini sordum. Gülümsedi ve nezaketinden, "Devleti bu tür şeylerle uğraştırmaları üzücü" demekle yetindi.

Kadıköy Kaymakamlığı'na verdikleri yanıtta şunu yazmakla yetinmişler:

"Bu iddiaların tümü gerçek dışı ve hayal ürünüdür. Bilgilerinize sunulur."

Cumhurbaşkanlığı, İçişleri Bakanlığı, Valilikler ve Kaymakamlıklar "muhbir vatandaş" yetiştirme hayaliyle bu tür saçmalıklarla uğraşıp, insanları meşgul ediyorlar.

 

Öne Çıkanlar