'Cin çıkarma' seansıyla ölüme 22,5 yıl hapis istemi

'Cin çıkarma' seansıyla ölüme 22,5 yıl hapis istemi
Yayınlanma:
A+ A-
Keçiören'de 'cin çıkarma' seansının ardından Özge Nur Tekin'in ölmesiyle ilgili altı sanığın tutuksuz yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, sözde cinci hoca Erdal Kaya ile Tekin’in eşi Selçuk Tekin'e 22,5 yıla kadar hapis cezası istedi.

Artı Gerçek - Ankara'nın Keçiören ilçesinde, 30 yaşındaki Özge Nur Tekin'in 'cin çıkarma' seansının ardından ölmesiyle ilgili davada savcı mütalaasını sundu.

Mütalaada, sanık sözde cinci hoca Erdal Kaya ile Tekin’in eşi sanık Selçuk Tekin’in, 'kasten yaralama sonucu ölüme neden olma' suçundan 13,5 yıldan 22,5 yıla kadar; sanıklar Zöhre Tekin, Cemal Efe ve Hatun Efe’nin, 'suçu bildirmeme' suçundan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edilirken, hacamat yapan sanık Sevim Özbaş'ın beraati istendi.

Özge Nur Tekin, kurban kesimi sırasında bayıldığı gerekçesiyle kaldırıldığı Yenimahalle Onkoloji Hastanesi’nde 8 Mart 2021'de öldü.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Tekin'in eşi Selçuk Tekin, psikolojik sorunları nedeniyle eşine sözde 'cinci hoca' Erdal Kaya’nın yönlendirmesi ile 'cin çıkarma seansı' düzenlediklerini ve eşinin sırtına 100 kez oklava ile vurduğunu, ardından da hacamat yaptırdıklarını söyledi. Tekin, bir gün sonra kurban kesimi sırasında fenalaşan eşini, kaldırdıkları hastanede kaybettiklerini aktardı.

Alınan ifadeler doğrultusunda genç kadının eşi Selçuk Tekin, babası Cemal Efe, annesi Hatun Efe, eşinin annesi Zöhre Tekin, hacamat yapan Sevim Özbaş ile sözde 'cinci hoca' Erdal Kaya gözaltına alındı.

Adli kontrol uygulanarak serbest bırakılan altı kişi hakkında ‘kasten yaralama neticesinde ölüme neden olma’ ve 'bu suça iştirak etme' suçlarından 12 yıldan 18 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

SAVCI MÜTALAASINI AÇIKLADI

Ankara 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına sanıklar ile avukatları katıldı. Savcı, sanıklar Erdal Kaya ile Selçuk Tekin’in, 'kasten yaralama sonucu ölüme neden olma’ suçundan 13,5 yıldan 22,5 yıla kadar hapisle cezalandırılmalarını talep etti. Savcı, sanıklar Zöhre Tekin, Cemal Efe ile Hatun Efe hakkında ‘suçu yetkili makamlara bildirmemek’ suçundan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılmalarını istedi. Savcı, yapılan hacamat ile Tekin’in ölümü arasında illiyet bağı bulunduğuna dair kesin delil bulunmadığı gerekçesiyle de sanık Sevim Özbaş’ın beraatına karar verilmesini talep etti. Mahkeme, sanık avukatlarının mütalaaya karşı savunma için süre taleplerini kabul ederek, duruşmayı erteledi. (DHA)

Öne Çıkanlar