Cudi ve Gabar’a giriş çıkış yasağı 15 gün daha uzatıldı

Cudi ve Gabar’a giriş çıkış yasağı 15 gün daha uzatıldı
Gabar, Cudi ve Altındağları bölgesine giriş çıkış yasağı 15 gün daha uzatıldı. Valilik, yasağın 8 Haziran'a kadar devam edeceğini açıkladı.

Artı Gerçek - Şırnak merkez, Cizre, Güçlükonak, Silopi, Uludere ve Beytüşşebap ilçeleri sınırları içerisinde yer alan Gabar Dağı ve Cudi Dağı ile Altındağları bölgesinde 24 Mayıs’a kadar süreceği belirtilen “geçici özel güvenlik bölgesi” ilanı 15 gün daha uzatıldı. Valilik, yasağın 8 Haziran’a kadar süreceğini açıkladı.

Açıklamada şunlara yer verildi:

“Şırnak İli Merkez İlçe ve Güçlükonak İlçesi sınırlarında bulunan Gabar Dağı Bölgesi ile Merkez İlçe, Silopi ve Cizre ilçeleri sınırlarında bulunan Cudi Dağı Bölgesi, Beytüşşebap ilçesi sınırlarında bulunan Altındağları Bölgesi, Beytüşşebap ve Uludere ilçeleri sınırlarında bulunan Oymakaya Bölgesinde bahse konu bölgelere gidebileceği değerlendirilen vatandaşların, mezkûr bölgelerdeki yasadışı unsurlardan ve bunlara yönelik alınacak tedbirlerden zarar görmemeleri açısından 25 Mayıs (Dâhil) 2024 – 08 Haziran (Dâhil) 2024tarihleri arasında (15) onbeş gün süreyle ‘Geçici Özel Güvenlik Bölgesi’ ilan edilmiştir.” (MA)

Öne Çıkanlar