Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na açtığı davayı kaybetti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na açtığı davayı kaybetti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aleyhinde açtığı 1 milyon liralık tazminat davasını kazandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 10 Ocak 2021'deki konuşması nedeniyle açtığı 1 milyon liralık davayı kaybetti. Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, "Onurlu Yargıçlar, kararları ile Erdoğan'a ders vermeye devam ediyor" diyerek mahkemenin verdiği kararı duyurdu.

Avukatı Celal Çelik, Twitter'dan Ankara 9. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde bugün görülen davanın kararını duyurdu. Çelik yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

"Onurlu Yargıçlar, kararları ile Erdoğan'a ders vermeye devam ediyor! Genel Başkanımızın, "yolsuzluk, sözde Cumhurbaşkanı..." eleştirilerine karşı 1 milyon TL talepli dava açmış olan Erdoğan, bugünkü duruşmada yine kaybetti! @kilicdaroglu yine kazandı! Zira hep haklı.."

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Kemal Kılıçdaroğlu 10 Ocak 2021'de düzenlediği basın toplantısında, basına getirilen yasakları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sözcü gazetesi ile ilgili "okumayın" çağrısını eleştirirken, "2020 yılında bir ülkenin sözde cumhurbaşkanı, bir gazeteyi doğrudan hedef gösterip 'ben o gazeteyi okumuyorum, siz de satın almayıp, okumayın' diye çağrı yapıyorsa orada medya üzerindeki vesayeti ve baskıyı düşünün. Sıradan bir kişi bunu söylemiyor, devleti yöneten en tepedeki koltukta oturan zat söylüyor" demişti.

Öne Çıkanlar