Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Yayınlanma:
A+ A-
Cumhuriyet Bayramı'nın resmi törenlerin adresi her yıl olduğu gibi Anıtkabir oldu. Kutlamalar çerçevesinde İstanbul, Ankara, İzmir ve pek çok şehirde belediyeler konser ve fener alayları düzenlendi.

Artı Gerçek - Cumhuriyetin ilanının 99'uncu yılı Tüm Türkiye'de resmi ve özel programlarla kutlanıyor.

Cumhuriyet'in 99. yılı kutlamaları kapsamında, ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyetle birlikte Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı.

Cumhuriyet'in 99. yılı kutlamaları kapsamında, ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi. Tören, devlet erkanının Aslanlı Yol'da yürüyüşüyle başladı.

121531468-b3685b72-22c4-42a9-b7d2-1b902547d9d946903095.webp

ERDOĞAN'IN ANITKABİR ÖZEL DEFTERİNE YAZDIĞI NOTTA 'TOGG'UN AÇILIŞI' VURGUSU VARDI

Erdoğan Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktıktan sonra Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

"Aziz Atatürk, bugün riyasetiniz altında yürütülen zorlu ve destansı bir mücadelenin ardından kurduğumuz Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü idrak ediyoruz.

Zat-ı halinizin ve aziz şehitlerimizin emaneti olan Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için çalışıyoruz.

Bu tarihi günü, ülkemizin ilk yerli elektrikli otomobili olan Togg'un üretim tesisinin açılışını yaparak taçlandırmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz."

ANITKABİR HALKA AÇILDI

Resmi törenin ardından Anıtkabir'in kapıları halka açıldı.

Anıtkabir'deki törenin ardından kutlamalar Beştepe'de devam etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Ekim tebriklerini kabul etti.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN ANITKABİR'E MEŞALELİ YÜRÜYÜŞ

Ankara'da resmi törenlerin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi de saat 19.00’da Atatürk Orman Çiftliği’ndeki Gazi Park’ta, Kenan Doğu'lunun sahne alacağı bir konserle kutlamalara katılacak. Ayrıca saat 18.00'de Çankaya Belediyesi önünden Anıtkabir'e meşaleli yürüyüş düzenlenecek.

İSTANBUL'DA RESMİ TÖREN SONA ERDİ, AKŞAM BELEDİYELERİN ETKİNLİKLERİ VAR

İstanbul'da Cumhuriyet Bayramı'nın resmi etkinliklerinin adresi önce valilik ardından da geçit töreninin düzenlendiği Vatan Caddesi oldu. Törene İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ali Sivri ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldı.

istanbul.jpeg

Büyükşehir Belediyesi'nin kutlamaları akşam Üsküdar Meydanı olacak. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katılacağı etkinlik saat 19.00’da DJ gösterimiyle başlayacak. 19.40’ta Bege sahne alacak. 20.25’te Anadolu Ateşi dans gösterimini sergileyecek. Etkinlik Selda Bağcan konseriyle son bulacak.

Ayrıca Kadıköy, Beşiktaş, Maltepe, Esenyurt, Ataşehir, Kartal ve Sarıyer belediyeleri gece fener alayları düzenleyecek.

İzmir'de de saat 19.45’te Cumhuriyet Meydanı’nda zeybek gösterisi yapılacak. Ardından fener alayı yürüyüşü düzenlenecek. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar