Davutoğlu AKP seçmenine seslendi: Bu kötü gidişe destek vermeyin

Davutoğlu AKP seçmenine seslendi: Bu kötü gidişe destek vermeyin
Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Mart 2022 01:58
A+ A-
Ahmet Davutoğlu, sosyal medya paylaşımıyla AKP'lilere seslenerek, 'Gün zihnimizi açma, vicdanımızı harekete geçirme günüdür' dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabı Twitter'dan videolu bir paylaşımda bulundu. "Şahit ol ya Rab" notuyla yaptığı paylaşımında AK Partililere bir çağrı yapan Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde Furkan Vakfı gönüllülerinin sokak ortasında uğradıkları şiddete değinerek, "Adana'daki tablo alarm edicidir. Değerli AK Partili kardeşlerim gün zihnimizi açma, vicdanımızı harekete geçirme günüdür. Bu kötü gidişe destek vermeyin, korkmayın ve saflarımıza katılın" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu'nun açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

"Bu görüntüler karşısında sesiniz olmasa bile vicdanınızın isyan ettiğini güçlü dünya lideri olarak gördüğünüz Erdoğan'ın tam bir acziyet ile susmasını aklınızın almadığını biliyorum. Siz eski sorosçuların, pelikancıların, 28 Şubatçıların, bizim hakkımızda işlettiği propagandanın teshiri dolayısıyla ne düşünürseniz düşünün, biz sizin vicdanınızdan ümidimizi kesmeyecek ve o vicdana hitap etmeye devam edeceğiz.

'GÜN ZİHNİMİZİ AÇMA, VİCDANIMIZI HAREKETE GEÇİRME GÜNÜDÜR'

Adana'daki tablo alarm edicidir. Değerli AK Partili kardeşlerim gün zihnimizi açma, vicdanımızı harekete geçirme günüdür. 28 Şubat'a giden manzaraların nasıl oluşturulduğunu lütfen hatırlayın. İşkenceye sıfır tolerans ile başladığımız yolculuktan, insanların sokak ortasında şiddete ve işkenceye tabi tutulduğu noktaya gelindi. Bir yüzükle başlayan siyasi yolculuk hesabı verilemeyen büyük servetlerle sürdürülüyor. Sizin analarınızın ak sütü gibi helal oylarınız 90'lı yılların aktörlerine güç devşirilmesi için kullanılıyor.

Güç yozlaşmasına kapılmamış değerli AK Partili kardeşlerim burada tarihi görev ve sorumluluk size düşüyor. Bu kötü gidişe destek vermeyin, korkmayın ve saflarımıza katılın. Bizler değil miydik, darbe dönemlerinin baskılarına direnenler, vakıflarımızı, derneklerimizi bunun için seferber edenler? Bizler değil miydik, 12 Eylül anayasasının despotik hükümlerini değiştirmek için çabalayanlar? Vicdanınızla konuşun ve ayağa kalkın. Sizden bizi değil, hakikati ve adaleti savunmanızı istiyorum. Değerlerimizin ve bu değerlerin kaybolmasından yüreği yanan vefakar ve mazlum kitlelerin sözcüsü olmanızı istiyoruz. Kararlılıkla inandıklarımızı söylemeye devam ediyorsak son nefesimizde "Uyardık şahid ol ya Rab" diyebilmek içindir."