Demirtaş için özgürlük kampanyası

Demirtaş için özgürlük kampanyası
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2019 03:03
A+ A-
3 yıldır Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş için sosyal medyada 'Demirtaş’a Özgürlük İnisiyatifi' kampanya başlatıyor.

Dokunulmazlıkları kaldırıldıktan sonra haklarında fezleke hazırlanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 5 Kasım 2016'da tutuklanarak Edirne F Tipi Cezaevi'ne götürülmüştü.

3 Yıldır F tipi cezaevinde tutulan Selahattin Demirtaş için sosyal medyada özgürlük kampanyası başlatılıyor.

'Demirtaş’a Özgürlük İnisiyatifi'nin düzenlediği ve Türkiye saati ile 18:00’de başlayacak kampanyaya destek vermek isteyenlerin, sosyal medyada kendi fotoğrafının yanına '#freeDemirtas' yazarak paylaşmaları talep ediliyor.

Buna göre kampanyaya katılmak isteyenlerin bir A4 kağıdına '#freeDemirtas' yazmaları ve o kağıdı tutarak fotoğraf çekmeleri ve çektikleri fotoğraflarını '#freeDemirtas' hastagı altında paylaşmaları gerekiyor.

Tanınmış Alman araştırmacı- yazar Günter Wallraff kampanyaya destek vermek amacıyla bugün fotoğraflı bir mesajını paylaştı.

‘Günter Wallraf '#freeDemirtas kampanyasini destekliyor’ mesajı sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

Öte yandan Demirtaş İçin Özgürlük kampanyasını başlatılan inisiyatifte Wallraf gibi tanınmış yazarlar, aralarında Türkiye- Almanya İnsan Hakları Derneği’nin (TÜDAY) de olduğu sivil toplum örgütleri, gazeteciler, akademisyenler, siyasetçiler ve Demirtaş’ın kardeşi Süleyman Demirtaş’ın yer aldığı öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar