Deniz Akkaya'nın kızı, babası Efe Önbilgin tarafından yurttan alındı

Deniz Akkaya'nın kızı, babası Efe Önbilgin tarafından yurttan alındı
Deniz Akkaya'nın devlet korumasına alınan kızı Ayşe Önbilgin'in babası Efe Önbilgin kızını dün akşam Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan aldı. Akkaya ve Önbilgin arasındaki davanın ara kararında çocuğun velayetinin kime verileceğinin henüz netleşmedi öğrenildi.

Artı Gerçek - Eski manken Deniz Akkaya ve eski televizyon yöneticisi Efe Önbilgin'in kızları Ayşe Önbilgin, Çocuk Esirgeme Kurumu‘ndan alındı.

Deniz Akkaya ve 16 yaşındaki kızı Ayşe Önbilgin arasında yaşanan tartışmanın şiddete varması sonucu devlet korumasına alınan Önbilgin'in velayeti, olaylar sonrası babası Efe Önbilgin'e verildi.

Ayşe Önbilgin dün gece yurt yetkilileri tarafından babası Efe Önbilgin'e teslim edildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Efe Önbilgin'in avukatı Şeyda Yıldırım şöyle yazdı:

"28.05.2024 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine Sarıyer Çocuk Büro Amirliğince Marmara Çocuk Destek Merkezi’ne teslim edilen Ayşe İstanbul 4. Aile Mahkemesi ve İstanbul 3. Çocuk Mahkemesi’nin 14.06.2024 tarihli kararları doğrultusunda az önce babası Efe Önbilgin tarafından teslim alındı. Devam eden yargılama süreçleri ve mevcut yayın yasağı kararları nedeniyle sadece bu kadar bilgi vermekle yetiniyor ve mutluluğumuzun resmini sizlerle paylaşmak istiyorum. Başta Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, Marmara Çocuk Destek Birimi, değerli hocalarımız, tüm personel ve Ayşe’nin üstün yararı için emek veren herkese teşekkür ediyoruz. Henüz hiçbir şey bitmiş değil ama bugünün Ayşe’nin yeni hayatının ilk günü olması ve önündeki uzun yıllarda yüzünün hep gülmesi tek dileğimizdir..."

NE OLMUŞTU?

Daha önce Deniz Akkaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, kızı Ayşe ile yaşadığı tartışma sonrası telefonuna el koyduğunu ve kızının kendisini balkona kitlediğini iddia etmişti.

Akkaya sosyal medyadan duyurduğu olayla ilgili şöyle yazmıştı:

"16 senedir tek başıma baktığım kızımın ısrarla sakladığı telefonunu ele geçirdim. Benden habersiz yurt dışı planları ve fazlasını bulunca telefonuna el koydum. Fiziken saldırması yetmediği gibi beni 1.5 saat balkona kilitledi. Üç kez 112'yi aramam neticesinde kurtarıldım. Polislere de karşı çıkıp 'Beni dövdü' diye itibar suikasti yapan bu ruh halinin, ergenliğin arkasına saklanmasına izin vermeyeceğim"

Akkaya, kızını Çocuk Esirgeme Kurumu'na "burnu sürtsün" diye kendisinin gönderdiğini de iddia etmişti ancak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çocuğun devlet tarafından korumaya alındığını doğrulamıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar