Deniz Naki kesin kararını verdi: Türkiye'ye dönmüyorum

Deniz Naki kesin kararını verdi: Türkiye'ye dönmüyorum
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2019 02:02
A+ A-
Amedspor kaptanı, Almanya’da uğradığı silahlı saldırının ardından ‘güvenlik kaygısı' nedeniyle Türkiye'ye dönmeyeceğini açıkladı.

HABER MERKEZİ- Amedspor kaptanı Deniz Naki'nin Almanya'da uğradığı silahlı saldırının ardından Türkiye’ye dönüp dönmeyeceği konusunda kesin kararını verdiği belirtildi.

Posta'da yer alan habere göre Naki, Der Spiegel'e konuştu. Haberde, Naki'nin güvenlik kaygısı nedeniyle Türkiye'ye dönmek istemediği, Amedspor ile olan sözleşmesini feshedip Almanya'da kalmak istediği belirtildi.

'BİR KEZ DAHA HEDEF HALİNE GELDİM'

Deniz Naki ligin devre arasında ailesini görmek için gittiği Almanya’da kimliği belirsiz kişilerin silahlı saldırısına uğramıştı. 8 Ocak akşamı seyir halindeyken aracına iki kurşun isabet eden Naki saldırıdan yara almadan kurtulmuştu. Saldırının ardından Türkiye'ye dönüp dönmeyeceği sorusuna "Şu anda bunu bilmiyorum. Atacağım adımlara yönelik avukatlarımla konuşmam gerekiyor. Türkiye'deki avukatımla şu an orada durumun nasıl olduğunu konuşmam gerekiyor. Basında, Türk basınında da şu an bir sürü şey yazılıp çiziliyor. Bir kez daha hedef haline geldim ve Türkiye'deki insanlar nasıl tepki verecek bilemiyorum. Birkaç hafta içinde durumun nasıl olacağına bakmak gerekiyor" demişti.

Deniz Naki’nin Avukatı Stephan Kuhn "Deniz Naki'nin bu kararı alması kolay olmadı" derken Kuhn, kararı Deniz Naki'nin ailesi ve çevresiyle birlikte aldığını söyledi.

Deniz Naki'nin adı İsveç 1. Ligi'ne yükselen takımlarından Dalkurd ile anılıyor. 28 yaşındaki futbolcunun Avrupa’daki Kürtlerin takımı olarak bilinen Dalkurd ile anlaşma aşamasına geldiği, birkaç gün içinde konunun resmiyet kazanacağı öne sürüldü.

DENİZ NAKİ'YE SİLAHLI SALDIRI

DENİZ NAKİ GÜVENLİ BİR YERE GÖTÜRÜLDÜ

ALMAN POLİSİNDEN NAKİ'YE TUHAF SORU

 

Öne Çıkanlar