Deprem bölgesinde telefon, internet çöktü

Deprem bölgesinde telefon, internet çöktü
Yayınlanma:
A+ A-
Maraş Pazarcık merkezli depremin ardından başta Hatay olmak üzere bazı illerde telefon ve internet erişimi kesildi. Gerekli altyapı oluşturulmadığı için kimse yakınlarına ulaşamıyor.

Artı Gerçek - Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı'nın ölçümüne göre bu sabah saat 04:17'de Maraş'ın Pazarcık ilçesinde 7,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Maraş'ın yanısıra Mersin ve Hatay başta olmak üzere çok sayıda ilden hissedilen depremin ardından iletişim sistemleri de çöktü. Daha önce yapılan açıklamaların aksine gerekli altyapı oluşturulmadığı için telefon ve internet sistemleri çöktü, gece saati olmasına rağmen iletişim sağlamak mümkün olmadı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) yapılan açıklamada, cep telefonlarıyla iletişime ilişkin uyarı yapıldı.

Başkanlığın sosyal medya hesabından yapılan duyuruda, "Afet ve acil durumlarda iletişimin kesintisiz sürdürülebilmesi hayati önemdedir. Haberleşmelerinizi kısa mesaj servisi (SMS) ve internet tabanlı mesajlaşma yazılımları üzerinden yapınız. Hayati durumlar dışında telefon görüşmesi yapmaktan kaçının" denildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar