Depremzedeler için dağıtılan ikramları marketinde sattığı iddia edilen bir kişi daha gözaltına alındı

Depremzedeler için dağıtılan ikramları marketinde sattığı iddia edilen bir kişi daha gözaltına alındı
Önceki gün de depremzedeler için dağıtılan yardımları alıp satmaya çalışan bir şahıs, yurttaşlar tarafından fark edilip görüntülenmiş, şikayet üzerine Y.Ş. gözaltına alınmıştı.

İzmir’in Bornova ilçesinde depremzedeler için ücretsiz olarak dağıtılan ürünleri alıp dükkanında sattığı iddia edilen M.Ö. gözaltına alındı.

Geçen cuma günü meydana gelen depremde evleri yıkılan ve hasar gören evlerde oturan vatandaşlar için Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda oluşturulan çadırkentte depremzedeler için dağıtılan yiyecek ve içecekleri toplayan kişinin kendine ait marketinde sattığı öne sürüldü.

Bir vatandaş tarafından cep telefonuyla çekilen görüntülerde zanlının elindeki poşetlerle birlikte sahibi olduğu dükkana gittiği görülürken, sosyal medyaya paylaşılan görüntüler büyük tepki topladı.

Görüntüler üzerine harekete geçen Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şahsın kimliğinin M.Ö. olduğunu belirledikten sonra şüpheliyi gözaltına aldı.

DHA’nın haberine göre M.Ö emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

NE OLMUŞTU?

1 Kasım’da depremzedeler için dağıtılan yardımları alıp satmaya çalışan kişi bir yurttaş tarafından fark edilip görüntülenmişti. Şikayet üzerine polis ekipleri Y.Ş'yi evinden gözaltına almıştı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar