Diyanet Başkanı Erbaş makam aracını yükseltti: Audi A6'yı iade etti, A8'i aldı

Diyanet Başkanı Erbaş makam aracını yükseltti: Audi A6'yı iade etti, A8'i aldı
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, kullandığı son Audi A6’yı Diyanet Vakfı’na iade ettiği, yerine ise daha üst model olan Audi A8 aldığı öğrenildi. Erbaş'ın kullanımda altı adet lüks makam aracı bulunuyor.

Artı Gerçek - Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki araç saltanatı skandallarına bir yenisi daha eklendi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kullandığı son Audi A6’yı Diyanet Vakfı’na iade ettiği, yerine bir adet Audi A8 aldığı öğrenildi.

Aralık 2021’de yayımlanan ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın harcamalarının eleştirildiği bir televizyon programına, Erbaş “Korkumuzdan yeni araba alamıyoruz” mesajı gönderdi. Ancak bu mesaj iletildikten sora Audi A6 marka makam aracı tahsis edilen Erbaş’a, bu araç da Diyanet Vakfı’na iade edilerek daha lüks bir araç alındığı öğrenildi.

BirGün'den Mustafa Bidircin'in haberine göre Diyanet kaynakları, Audi A6’nın iade edildiği, yerine Audi A8 marka araç alındığını söyledi. Audi A8 ile birlikte, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kullanımına sunulan makam aracı sayısının altıya ulaştığı bildirildi.

ERBAŞ'IN FİLOSUNDA NELER VAR?

Diyanet İşleri Başkanlığı garajında, Ali Erbaş’ın kullanması için tutulan araçların listesi şöyle:

  • İki adet Mercedes
  • Bir adet zırhlı Mercedes
  • Bir adet kırmızı TOGG
  • Bir adet Mercedes Vito
  • Bir adet Audi A8

Audi A8’in yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı Başkan Yardımcıları’na da Passat tahsis edildiği bildirildi. Öte yandan Diyanet’te boşa çıkan bir adet Skoda Superb’in de Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın makam aracına eşlik eden koruma ekibine tahsis edildiği kaydedildi. 2024 yılı bütçe gerekçesine göre, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın envantere kayıtlı 408 aracı bulunuyor. Ancak kiralananlar ile Diyanet Vakfı üzerinden satın alınarak başkanlığa tahsis edilen araçların sayısı bilinmiyor. (Kaynak)

Öne Çıkanlar