Diyanet'te lüks araç krizi sürüyor: Audi A8’den sonra şimdi de Skoda Superb

Diyanet'te lüks araç krizi sürüyor: Audi A8’den sonra şimdi de Skoda Superb
Diyanet Vakfı iştiraki KOMAŞ A.Ş. üzerinden alınan sivil plakalı dokuz adet Skoda Superb marka aracın, Diyanet’in birim amirlerine tahsis edildiği öne sürüldü. Plakaların 'Seyahatlerde dikkati çekmemesi' için resmi olmadığı iddia edildi.

Artı Gerçek - Birçok bakanlığı geçen bütçesi, yurtdışı gezileri, lüks makam araçları ve yüksek harcamaları ile tartışılan Diyanet İşleri Başkanlığı’nda Audi A8’in ardından yeni bir araç krizi daha yaşandığı öne sürüldü.

BirGünden Mustafa Bildircin'in Diyanet kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Mushafları İnceleme ve Strateji Başkanlığı gibi birimlerin de aralarında olduğu Diyanet’e bağlı birimlerde görevli yöneticilere, Diyanet Vakfı iştiraki KOMAŞ A.Ş. üzerinden satın alınan D segment olarak sınıflandırılan Skoda Superb araçlar tahsis edildi.

ARAÇLAR SİVİL PLAKALI

Araçların personele verilecek promosyon bedelleri kullanılarak alındığını düşünen başkanlık personeli tepki gösterdi. Superb araçların sivil plakalı olduğu ve hafta sonları da kullanılabildiği belirtildi. Diyanet Vakfı’na bağlı KOMAŞ A.Ş. üzerinden alındığı öne sürülen araçların plakalarının da seri şekilde olduğu kaydedildi. Lüks araçların filo şeklinde satın alındığını ortaya koyan seri plakaların, “Seyahatlerde dikkati çekmemesi” gerekçesiyle resmi olmadığı bildirildi. (Kaynak)

Öne Çıkanlar