Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tüm harcama işlemlerini durdurdu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tüm harcama işlemlerini durdurdu
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde harcama işlemlerinin yapılması ikinci bir duyuruya kadar durduruldu.

Artı Gerçek - Kayyım yönetimindeyken 31 Mart 2024 yerel seçimleriyle DEM Partili eşbaşkan adaylarının kazandığı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde harcama işlemleri geçici olarak durduruldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen DEM Partili Ayşe Serra Bucak Küçük, ödeme, ihale, alım-satım işlemleriyle ilgili belediye bünyesindeki kuruluşlara yazı göndererek tüm harcama işlemlerini durdurdu. Başkan tarafından gönderilen yazıda şöyle denildi:

“31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçiminin ardından belediyemizin başkanlık seçiminde birinci olup 08/04/2024 tarihi itibariyle görev mazbatamı ilgili seçim kurulunda alıp belediye başkanlığı görevini icra etmeye başladım. Göreve başlama tarihinden itibaren belediyenin tüm birimlerinde, bağlı idari müdürlükler ve tüm şirketlerinde her türlü ödeme, harcama, ihale, doğrudan temin, mal ve hizmet alımı, personel alımı, araç kiralama, alım-satım, gayrimenkul kiralama, alım-satım vb. tüm iş ve işlemler ikinci bir emre kadar durdurulmuştur." (ANKA)

Öne Çıkanlar