Diyarbakır'da bir kayyım belediye daha arsaları satılığa çıkardı

Diyarbakır'da bir kayyım belediye daha arsaları satılığa çıkardı
Yayınlanma:
A+ A-
Diyarbakır’da kayyım yönetimindeki Bağlar Belediyesi, arsalarının bir bölümünü kapalı teklif, açık artırma usulüyle satışa çıkardı. Arsaların bedeli 1 milyon ila 4 milyon lira arasında değişiyor.

Artı Gerçek - Diyarbakır'da kayyım yönetimindeki Merkez Bağlar İlçe Belediyesi, Kayapınar ilçesinde bulunan arsalarının bir bölümünü satışa çıkardı.

Diyarbakır Yenigün Gazetesi'nden Ufuk Çimen'in haberine göre Bağlar Belediyesi, Kayapınar ilçesi Kayapınar Mahallesinde bulunan 7 parseldeki arsalarının satışlarını ihale yoluyla yapacak.

KAPALI TEKLİF, AÇIK ARTIRMA

Kapalı teklif usulü ile ihaleye çıkarılan arsalar 21 Haziran Çarşamba günü saat 13.30 ile 15.00 saatleri arasında belediyenin meclis toplantı salonunda encümenlerin huzurunda yapılacak. İhalede, kapalı tekliflerin okunmasının ardından katılmaya hak katılımcıların sözlü olarak artırma tekliflerinin de alınacağı bildirildi.

ARSA BEDELLERİ 1 MİLYON İLA 4 MİLYON ARASINDA DEĞİŞİYOR

Satışa sunulacak alanların büyüklüğü 232 ile 718 metrekare arasında değişirken muhammen bedelleri de 1-4 milyon arasında değişiyor. Belediye, satışı yapılacak taşınmazların bulunduğu parselin müştereklerden birinin başvurması durumunda hissedara, muhammen bedel üzerinden ihalesiz satış yapılacağını da duyurdu.

YENİŞEHİR BELEDİYESİ KAYYIMI DA ARSALARINI SATILIĞA ÇIKARMIŞTI

Daha önce de Kayyım yönetimindeki Yenişehir Belediyesi, Dökmetaş mahallesindeki üç taşınmaz arsayı kapalı teklif usulüyle satışa çıkarmıştı. Kayyım yönetimi, 30179 ada 1 nolu parseli (8 bin 957 metrekare) 35 milyon 830 bin; 30180 ada 2 nolu parseli (5 bin 121 metrekare) 20 milyon 485 bin; 30185 ada 2 nolu parseli (5 bin 889 metrekare) ise 23 milyon 558 bin 560 TL’ye satışa çıkardı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar