Diyarbakır'daki patlamaya ilişkin dört tutuklama

Diyarbakır'daki patlamaya ilişkin dört tutuklama
Diyarbakır'da, çevik kuvvet midibüsünün geçişi sırasında yaşanan patlama ile ilgili gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen F.A’nın da olduğu kişilerden dördü tutuklandı. Şüphelilerden ikisi adli kontrol şartıyla olmak üzere dördü ise serbest bırakıldı.

Artı Gerçek-Diyarbakır-Mardin kara yolunda canlı hayvan borsasında görevli çevik kuvvet personelini taşıyan midibüsün geçtiği sırada bombalı araçla yapılan saldırıya ilişkin 17 şüpheli gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlardan adliyeye sevk edilen, aralarında baş şüpheli F.A.’nın da olduğu kişilerden dördü tutuklandı. Şüphelilerden ikisi adli kontrol şartıyla olmak üzere dördü ise serbest bırakıldı. Bir şüpheli hakkında gözaltı kararı sürüyor.

16 Aralık’ta yapılan saldırıda sekiz polis, bir sivil olmak üzere dokuz kişi hafif yaralandı. Saldırının kiralık araçla gerçekleştirildiği tespit edildi. Yapılan operasyonla aracı olay yerine park eden F.A. ile onu taksiyle götüren kişi Lice ilçesinde düzenlenen operasyonla yakalandı. Ardından üç şüpheli daha gözaltına alındı. Yürütülen soruşturma kapsamında saldırıyla bağlantılı oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan 12 kişiyle birlikte şüpheli sayısı 17’ye çıktı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saldırıyı gerçekleştiren F.A.’nın sorgusunda aracı olay yerine getirip, bombayı bıraktığını kabul ettiğini söylemişti.(DHA)

Öne Çıkanlar