Doktora saldırıp ölümle tehdit etti, serbest kaldı

Doktora saldırıp ölümle tehdit etti, serbest kaldı
Ağrı'da kadın doktora şiddet uyguladığı iddiasıyla adliyeye sevk edilen hasta yakını serbest kaldı. Saldırganın ölümle tehdit ettiği doktor sosyal medyadan yardım çağrısı yapmıştı.

HABER MERKEZİ - Ağrı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde acil serviste görevli Dr. Ece Gökyayla şiddete uğradı ve ölümle tehdit edildi. Tehdit edilen Doktor Gökyayla, sosyal medyadan yetkililere seslenerek yardım çağrısında bulundu. Gözaltına alınan Fahrettin Ç. serbest bırakıldı.

6 Ocak’ta Ağrı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Acil Servisi’nde şiddete uğrayan doktorun çığlığı sosyal medyada ses getirmişti. Acil serviste nöbetçi prasityen hekim Ece Gökyayla, görevini devretmek üzereyken yanına gelen Fahrettin Ç. tedavi altında olan çocuğuna yeniden bakılmasını istemiş, çocuğun yanına giden Dr. Gökyayla, başka bir doktor tarafından muayene edilerek ateşinin düşürülmesi için tedavi uygulandığını belirtmiş ve baba Fahrettin Ç.’yi hastası hakkında bilgi alabilmesi için doktoruna yönlendirmişti.

ÖLÜM TEHDİT ETTİ

Bunun üzerine Fahrettin Ç., Dr. Ece Gökyayla’ya önce küfretti ardından da çocuğuna bakmak zorunda olduğunu söyleyip ölümle tehdit etti. Fahrettin Ç.’nin yanından kaçarak hastanenin özel güvenlik görevlilerinden yardım isteyen Dr. Gökyayla, polisi arayarak bilgi verdi.

SOSYAL MEDYADAN YARDIM ÇAĞRISI YAPTI

İzmir'den 2 ay önce mecburi hizmet görevinde bulunmak üzere Ağrı'ya gelen Dr. Ece Gökyayla, sosyal medyadan yaptığı çağrıda ise, "Ben Ağrı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Çocuk Acil’de pratisyen hekimim. Bugün nöbet süremi bir saat geçtiği halde, hastanede zaten muayene olmuş olan bir hastayı kendi doktoruna yönlendirdiğim için şiddet gördüm ve ölüm tehdidi aldım" dedi.

Dr. Gökyayla, yapılan yorumlardan birine de, "Olay kolluk kuvvetlerine intikal etti. Buradan da duyuruyorum. Can güvenliğim yok. Lütfen duyurmama yardım edin" diye yanıt yazdı.

SERBEST BIRAKILDI

Şikayet üzerine gözaltına alınan Fahrettin Ç., emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye çıkarıldı. Hastanedeki güvenlik kameralarını inceleyen savcılık, Fahrettin Ç.'yi ifadesini aldıktan sonra serbest bıraktı.

Öne Çıkanlar