Dr. Esin Şenol’u tehdit eden Mustafa Yücel hakkındaki ikinci sahte hekimlik davası

Dr. Esin Şenol’u tehdit eden Mustafa Yücel hakkındaki ikinci sahte hekimlik davası
Mustafa Yücel hakkında ruhsatsız sağlık hizmeti ve sahte ilaç vermekten dolayı açılan ikinci dava ileri bir tarihe ertelendi.

Artı Gerçek - Türk Tabipleri Birliği (TTB) Pandemi Çalışma Grubu üyesi Dr. Esin Şenol’u hedef gösteren ve tehdit eden Mustafa Yücel hakkında ruhsatsız sağlık hizmeti ve sahte ilaç vermekten dolayı açılan ikinci davanın görülmesine 29 Kasım 2022 günü Eskişehir’de başlandı.

Mustafa Yücel’in tıp fakültesi diploması bulunmamasına, dolayısıyla hekim olmamasına rağmen sağlık hizmetine ilişkin beyanda bulunarak ve ruhsatsız ürünler pazarlayarak suç işlemesi hakkında açılan davada TTB, Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun katılma talepleri kabul edildi. Dava, ileri bir tarihe ertelendi.

Ankara’da açılan davanın ilk duruşması da 1 Kasım 2022 günü görülmüştü.

Sağlık Bakanlığı ve TTB, ruhsatsız sağlık hizmeti ve sahte ilaç vermekten Yücel hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. suç duyuruları sonrasında hazırlanan iddianamede de Mustafa Yücel’in hekim olmadığı, pazarladığı ürünlerin de ilaç olmadığı belirtilerek cezalandırılması istenmişti.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar