Düzce'de denizde boğulma tehlikesi geçiren dört kişi kurtarıldı, bir kişi kayıp

Düzce'de denizde boğulma tehlikesi geçiren dört kişi kurtarıldı, bir kişi kayıp
Çorum’dan Akçakoca'ya bayram tatiline gelen 16 yaşındaki İbrahim Kolcu, denizde kayboldu. 16 yaşındaki genci arama çalışmalarına dalgıçlar, tekne, bot ve helikopter katıldı.

Artı Gerçek - Düzce'nin Akçakoca ilçesinde denizde boğulma tehlikesi geçiren dört kişi kurtarıldı, gözden kaybolan 16 yaşındaki İbrahim Kolcu için arama çalışması başlatıldı.

Ankara'dan Kurban Bayramı tatili için ilçeye gelen Kadir ve Sebahat Kolcu çifti ile çocukları Yağmur, Cemal ve İbrahim Kolcu, Çayağzı Plajı'nda denize girdi.

Dalgalı denizde açılan beş kişinin bir süre sonra çırpındığını görenler durumu yetkilere bildirip, aileyi kurtarmak için suya girdi.

Uzun süren uğraşlar sonucu baba, anne ve iki çocuğu kurtarılarak kıyıya çıkarıldı.

Ailenin büyük oğlu olduğu öğrenilen 16 yaşındaki İbrahim Kolcu ise dalgaların arasında kayboldu.

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen Sahil Güvenlik ve jandarma ekipleri, genci arama çalışması başlattı. Sahil Güvenlik ekipleri, tekne ve botlarla yüzeyden, dalgıçlarla su altından, helikopterle havadan ve jandarma da karadan çalışmalara katılıyor.

Sudan çıkarılan aile ise çocuklarının bulunması için başlatılan çalışmaları sahilde endişeyle takip ediyor. Aileye yardım edenlerden Burak Buldu, gazetecilere, denizden çığlıklar geldiğini duymaları üzerine suya atladıklarını, dört kişiyi kurtardıklarını ancak bir kişinin kaybolduğunu söyledi.(AA)

Öne Çıkanlar