Ebru Şallı'nın eşi Uğur Akkuş adliyeye sevk edildi

Ebru Şallı'nın eşi Uğur Akkuş adliyeye sevk edildi
Kuveytli iş insanlarını 30 milyon dolar dolandırdığı iddiasıyla gündeme gelen Uğur Akkuş gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Akkuş, adliye çıkışında gazetecilere çıkıştı.

Artı Gerçek - Dolandırıcılık şikayetleri üzerine Paris-İstanbul seferini yapan uçaktan indikten sonra İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alındığı öğrenilen AS Yatırım Holding'in sahibi Uğur Akkuş'un, emniyetteki işlemleri tamamlandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne götürülen Akkuş, adliyeye sevk edildi.

ŞALLI: EŞİM İŞİNDEN DOLAYI İFADE VERİYOR

Konuyla ilgili sosyal medya hesabında bir video yayınlayan Ebru Şallı, kendisinin gözaltında olmadığını belirttiği videosunda, "Bir saat evvel gibi, Ebru gözaltına alındı gibi bir haber çıkmış, böyle bir şey söz konusu değil. Hemen bunu evden video çekerek, hem ispatlamak, hem de doğrusunu söylemek istedim. Basından arkadaşlarımızda yanlış haber yapmasınlar. Eşimin işiyle ilgili bir ifade vermesi gerekti onun dışında benlik bir durum zaten söz konusu değil. Bilginize sunarım" ifadelerini kullandı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alınan Uğur Akkuş, emniyette yapılan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Akkuş, emniyet çıkışında basın mensuplarına "Hepsi yalan dolan, bıktım artık sizden" sözleriyle çıkıştı:

"Bu iddialardan artık bıktım. Siz gece gündüz bu iddiaları haber yaptınız, şimdi savcılığa gidiyorum. İfademi vereceğim. Yarın da basın açıklamamı yapacağım. Hepsi yalan dolan, bıktım sizden artık. Bu basından bıktım. İddiayı haber yapıyorsunuz, iddia haber olmaz. Bak, şov yapıyoruz burada."

09ec135524536c5766128a256e5a5fb7.jpg

KUVEYTLİ İŞ İNSANLARINI DOLANDIRDIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş'un, Kuveytli iş insanlarını 30 milyon dolar dolandırdığı iddia edilmişti. Akkuş’un Kuveyt Öksüzler Vakfı adına çalışan Kuveyt merkezli bir şirkete Çeşme’deki bir araziyi helikopterle gösterip hayali olarak sattığı gerekçesiyle yargılandığı ortaya çıkmıştı.

Öne Çıkanlar