Emine Şenyaşar’dan çağrı: Yapılan zulme karşı bizi yalnız bırakmayın

Emine Şenyaşar’dan çağrı: Yapılan zulme karşı bizi yalnız bırakmayın
Yayınlanma:
Güncelleme: 11 Ağustos 2022 15:58
A+ A-
AKP’lilerin saldırısında ölen çocukları ve eşi için 521 gündür adliye önünde Adalet Nöbeti tutan Emine Şenyaşar, ‘Bizi yalnız bırakmayın’ çağrısı yaptı.

Urfa'nın Suruç ilçesinde AKP'li milletvekilinin korumaları ve yakınlarının saldırısında öldürülen eşi ve çocukları için adliye önünde 521 gündür adalet mücadelesi veren Emine Şenşayar, topluma seslenerek "Bizi yalnız bırakmayın" dedi.

Suruç’ta 24 Haziran 2018 seçimleri sürecinde Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın ‘esnaf ziyareti’ sırasında AKP’li vekilin koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan Ferit Şenyaşar, tüm engellemelere rağmen 521 gündür Urfa Adliyesi önünde Adalet Nöbeti tutuyor. Kentteki yüksek sıcaklığa rağmen adliye binası girişindeki gölgelik alanda oturmaları polis tarafından engellenen Emine ve Ferit Şenyaşar, nöbeti "Şenyaşar ailesi adalet köşesi" olarak adlandırılan alanda başlattı.

 ‘YAKAMDA TUTARAK AYAKTA BEKLETTİLER’

Adalet Nöbeti’nin adliye bahçesinde tutulmasının engellenmesine tepki gösteren Emine Şenyaşar, "Bize zulüm ediyorlar. Dün ayakta beklettirdiler. Polisler benim oturmama izin vermediler ‘ayakta bekle’ dediler. Yakamdan tutarak beni ayakta beklemeye zorladılar ve bana ‘ayakta durma cezası’ uyguladılar. Bize çok zulüm ediyorlar. Bir yıl 5 aydır ben burada oturuyorum. Artık yeter adalet sağlansın bende evime gideyim. Kayıtlara baksınlar eğer benim çocuklarım suçluysa gelsinler beni ve diğer iki oğlumu da (Ferit ve Mehmet Şenyaşar) tutuklasınlar. Neden katliamı yapanları tutuklamıyorlar. Benim çocuklarım iş yerlerinde esnaflık yapıyorlardı. Ne suçları vardı?" diye sordu.

‘ÇOCUKLARIMI VURANLARIN HEPSİ TUTUKLANSIN’

Destek ziyaretleriyle mücadele etmeye devam ettiklerinin altını çizen Şenyaşar, devamında şunları söyledi: "Bizi yalnız bırakmayın. Bize yapılan zulme karşı herkes bizim yanımızda yer alsın. Adalet gelmeden ben buradan ayrılmam. Her sabah Suruç’tan geliyoruz, uzak. Adalet bir an önce gelsin. Çocuklarımı vuranların hepsi tutuklansın. Bu nasıl devlet bu nasıl adalet?"

İlgili Haberler