Emine Şenyaşar'ın Adalet Nöbeti 115'inci gününde de sürdü

Emine Şenyaşar'ın Adalet Nöbeti 115'inci gününde de sürdü
Emine Şenyaşar'ın Adalet Bakanlığı önündeki Adalat Nöbeti 115’inci gününde de devam etti. Şenyaşar’ı bugün Alınteri, EMEP, Saadet Partisi’nden temsilciler ziyaret etti.

Artı Gerçek - Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de eski AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar’ın Urfa'dan Ankara’ya taşıdığı Adalet Nöbeti sürüyor.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Urfa Milletvekili olan oğlu Ferit Şenyaşar ile 115’inci gününde Adalet Bakanlığı önüne gelen Emine Şenyaşar’ı Alınteri, Saadet Partisi ile Emek Partisi (EMEP) Çankaya ilçe örgütü üye ve yöneticileri ziyaret etti.

'ÜLKEYİ YÖNETENLER ANNELERİN ÇIĞLIĞINA YENİLECEK'

Şenyaşar ailesi, “Adaletin olmadığı yerde herkes suçludur. Kanunlar adalet için vardır, üstünleri korumak için değil. Üstünlerin hukukuna karşı adalet nöbetimiz 115’inci gününde” ve “Bir anne 6 yıldır nerede adalet, nerede devlet diye haykırıyor. Ülkeyi yönetenler annelerin çığlığına yenilecek. Herkes için adalet” yazılı pankartlarını bir kez daha bakanlığın kapalı kapısı önünde açtı.

'EMİNE ANNENİN YANINDAYIZ'

Burada konuşan Alınteri Ankara Temsilcisi Zarife Çamalan, “Emine annenin haklı bir talebi var; katliamı yapanların adalet tarafından yargılanıp mahkûm edilmesini istiyor. Bu talep, yüreği yanan bütün annelerin talebi. Biz de Emine annenin talebi karşılanana kadar onun adalet mücadelesine destek olacağız” dedi.

ÇAKIR'IN EYLEMİ 36’NCI GÜNÜNDE

Emine Şenyaşar’dan etkilenerek 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişimi sonrasında tutuklanan oğlu için Adalet Bakanlığı önüne gelen Sevinç Çakır da oturma eylemini 36’ncı gününde sürdü. Çakır, bakanlık önünde “15 Temmuz'u kim yaptıysa müebbetti o yatsın, oğluma özgürlük istiyorum” pankartını açtı. (MA)

Öne Çıkanlar