Erdoğan: Ek ders ücretleri yüzde 25 artırıldı

Erdoğan: Ek ders ücretleri yüzde 25 artırıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ek ders ücretlerinin yüzde 25 artırıldığını açıkladı. Erdoğan, ayrıca "Eğitim meselesinde, siyasi görüşü ne olursa olsun tüm paydaşların yapıcı eleştirilerine açığız. Fikri olan paylaşsın" dedi.

Artı Gerçek - Yeni eğitim yılı müfredetta dini konuların ağırlığının artırılması, öğretmenlere beyaz önlük 'teşviki' ve anaokulunda ücretsiz öğünün kaldırılmasına karşı tepkilerle başlarken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ücretli öğretmenlerin ek ders ücretlerinde yüzde 25’lik bir artışa gidildiğini açıkladı.

Atatürk Kültür Merkezi'nde 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni'nde konuşan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Biz 2002'den bu yana boş durmadık. Her alanda çok ciddi hazırlık yaptık. Bu süreçte eğitime daima çok önem verdik. 2002'de göreve geldiğimizde derslik sayımız 343 bindi bugün bu sayı neredeyse iki katına 620 bine çıktı. Buradan bir müjde vermek istiyorum. Ücretli öğretmenlerin saatlik ek ders ücretlerinde yüzde 25'lik bir artışa gidiyoruz."

MİLLİ EĞİTİM BURSLUSU LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİN BURSLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Milli Eğitim burslusu lisansüstü öğrencilerimizin burslarını, okudukları ülkenin şartlarına göre değişen oranlarda yükseltiyoruz." şeklinde konuştu. Erdoğan, "Burslarda döviz bazında ortalama yüzde 26-27 civarında bir zam yapmış oluyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Doğrudan istikbalimizi ilgilendiren eğitim konusu, ideolojik kakofoniye mahkum edilmesin. Eğitim meselesinde, siyasi görüşü ne olursa olsun tüm paydaşların yapıcı eleştirilerine açığız. Fikri olan paylaşsın, tenkidi olan iletsin."(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar