Erdoğan, İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması hakkında: İthal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar bu ülkenin geleceğine ışık tutamaz

Erdoğan, İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması hakkında: İthal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar bu ülkenin geleceğine ışık tutamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması toplantısı hakkında, "Türkiye'nin kendi ekonomi programına kafa yormak yerine ithal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar bu ülkenin geleceğine ışık tutamaz" dedi.

Artı Gerçek- Erdoğan, AKP Urfa Genişletilmiş İl Danışması Meclisi Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Pamuk ve ayçiçeği üreticilerine yapılan desteği açıklayan Erdoğan, CHP'nin İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması toplantısı hakkında da konuştu. Erdoğan, Türkiye'nin kendi ekonomi programına kafa yormak yerine ithal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar bu ülkenin geleceğine ışık tutamaz" dedi.

İBRAHİM TATLISES, ERDOĞAN İÇİN OY İSTEDİ

Erdoğan'ın Urfa mitingine katılan şarkıcı İbrahim Tatlıses de Erdoğan için oy istedi.

Sahneye çıkan Tatlıses, "Haydi Söyle" şarkısını söylerken Erdoğan'a "Ben sizin dostunuz muyum?" diye sordu. Erdoğan ise "Eyvallah" diyerek yanıt verdi.

Tatlıses, sahnede "Bize Cumhurbaşkanımız yeter gerisi te go ti çı goti (kim ne derse desin). Cumhurbaşkanımız nereye biz oraya. Son nefesime kadar da Cumhurbaşkanımızın yanındayım" diyerek Erdoğan için oy istedi.

PAMUK ÜRETİCİLERİNE 271 LİRA, AYÇİÇEK ÜRETİCİLERİNE 109 LİRA MAZOT VE GÜBRE DESTEĞİ

Erdoğan, AKP Urfa Genişletilmiş İl Danışması Meclisi Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Pamuk ve ayçiçeği üreticilerine yapılan desteği açıklayan Erdoğan, pamuk üreticileri için kilogram başına düşen fark ödemesi desteğini 1 lira 10 kuruştan 1 lira 60 kuruşa yükseltildiğini duyurdu. Erdoğan ayrıca, "Pamuk üreticilerimizin mazot ve gübre desteğini dekarda 76 liradan yüzde 257 artışla 271 liraya çıkarıyoruz. Yağlı ayçiçeğinde mazot ve gübre desteğini dekar başına 37 liradan yüzde 195 artışla 109 liraya, fark ödemesini kilogramda 50'den 70 kuruşa yükseltiyoruz" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"CHP ve şürekası Ankara'da siyasetçilik oynarken biz tüm Türkiye'yi dolaşıyoruz. Abide Kavşağı'ndaki toplu açılış törenimizde Urfalı kardeşlerimizin de şahsımıza karşı sevgisine şahitlik ettik. Resmi rakam olarak 120 bin kişinin katıldığı bir toplu açılışı gerçekleştirmiş olduk.

AK Parti teşkilatlarımızın tüm kademelerinde görev yapmış, davamıza emek vermiş kardeşlerime takdir ve teşekkürlerimi ifade ediyorum.

Şanlıurfa'nın bizim gönlümüzde farklı bir yeri vardır. Burası Hz. İbrahim'in mübarek ayaklarının değdiği topraklardır. Burası nice evliyaya gönül sultanına vatan olmuş mübarek bir beldedir. Bu şehir tarihi kahramanlık destanlarıyla ilmek ilmek dokunmuş bir yerdir. Burası sadece seçim sandığı ufukta belirince hatırlanan bir şehir olamaz. Urfa'yı anlamak demek, bu şehre değer vermek, meftun olmak, tarihiyle, tüm güzellikleriyle bu şehri sevmek demektir.

'İKTİDARA GİDEN YOLU BENİM DİLİ DUALI URFALI KARDEŞLERİMİN YERİNE LONDRA'DA ARAYANLAR...'

İktidara giden yolu benim dili dualı Urfalı kardeşlerimin yerine Londra'da arayanlar bu şehrin temsil ettiği manayı anlayamaz. Türkiye'nin kendi ekonomi programına kafa yormak yerine ithal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar bu ülkenin geleceğine ışık tutamaz. Kasetle getirildikleri koltukları korumak için her yolu mübah görenler Urfa'nın mücadele ruhunu kavrayamaz. Ülkesini yabancılara şikayet edenler vatan sevgisini yüreğinde hissedebilir mi?

Biz Bay Kemal'in CHP'si gibi seçim yaklaşınca proje açıklayıp, seçim bitince projeyi unutanlardan değiliz. Biz seçim öncesi meydanlarda bedava vaat dağıtıp millet yetkiyi verince sözlerinin üzerine yatanlardan değiliz. Biz proje açıkladığımızda peşine düşeriz. Biz temel atar, o temeli takip eder, sonra da gider açılışını yaparız.

PAMUK VE AYÇİÇEK ÜRETİCİLERİNE DESTEK AÇIKLAMASI

Bir müjde de pamuk ve ayçiçek üreticilerimize verelim. Pamuk üreticilerimizin mazot ve gübre desteğini dekarda 76 liradan yüzde 257 artışla 271 liraya çıkarıyoruz. Küresel fiyatlardaki gelişmeleri dikkate alarak pamuk üreticilerimize kg başına düşen fark ödemesi desteğini 1 lira 10 kuruştan 1 lira 60 kuruşa yükseltiyoruz. Ayçiçekte desteği dekar başına 109 lira, fark ödemesini de kilogramda 70 kuruş seviyesine yükseltiyoruz. Sen üret yeter anlayışıyla çiftçilerimiz desteklemeye devam edeceğiz. Açıkladığımız fiyatların hayırlı olmasını diliyorum.

Bir ay sonra tarihimizin dönüm noktalarından olan 2023 senesine giriyoruz. 2023'te bunun yanı sıra pek çok ilki de yaşayacağız. Yıllardır büyük bir sabırla sürdürdüğümüz kritik projeleri 2023'te hayata geçirmeyi planlıyoruz. Ülkemizin yerli ve milli otomobili Togg'u yılın ilk çeyreğinin ardından yollarda görmeye başlıyoruz.

Enflasyonun yakında hızla aşağıya inmesine şahitlik ederek kirli senaryoların yırtılıp atıldığını hep beraber göreceğiz."

Öne Çıkanlar