Erdoğan ve ailesi şikayetçi oldu: Gazeteci Metin Cihan hakkında soruşturma

Erdoğan ve ailesi şikayetçi oldu: Gazeteci Metin Cihan hakkında soruşturma
Metin Cihan'ın "Erdoğan İsrail'in hastane bombalamasını kınarken oğlu Burak Erdoğan'ın şirketi İsrail limanında yükleme yapıyordu" paylaşımı üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesi, gazeteci Cihan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesi gazeteci Metin Cihan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyurusunda, Metin Cihan'a 'Hakaret' ve 'İftira' suçlarından dava açılması talep edildi.

Şikayet üzerine İstanbul Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

ŞİKAYETE KONU 'BURAK ERDOĞAN'IN ŞİRKETİNİN İSRAİL SEVKİYATI'

Metin Cihan, son günlerde İsrail'in Gazze saldırıları devam ederken Türkiye ile İsrail arasında devam eden ticarete yönelik araştırmalarını sosyal medya hesabından paylaşıyordu.

Daha önce AKP, BBP ve HÜDA-PAR bağlantılı gemileri ortaya çıkaran Cihan, 28 Kasım'da bazı belgeler paylaşmış ve "Erdoğan’ın 17 Ekim’de hastane bombaladığı için İsrail’i kınarken oğlu Burak Erdoğan’ın şirketine ait geminin İsrail limanında yükleme yaptığını" belirtmişti.

Cihan, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Özetle, cumhurbaşkanı erdoğan 17 ekim'de hastane bombaladığı için israil'i kınarken, oğlu burak erdoğan'ın şirketi israil limanında yükleme yapıyordu. 28 ekim'de yine israil'e laflar dizip insanları mitinge çağırırken, oğlunun gemisi yükünü almış, cebelitarık boğazını geçiyordu."

Metin Cihan'a bu paylaşımlarından dolayı Erdoğan ve ailesi tarafından "hakaret" ve "iftira" suçlamalarıyla dava açılması talep edildi.

TEKRAR PAYLAŞTI

Bunun üzerine Cihan bir paylaşım zinciri yaparak edindiği belgeleri tekrar paylaştı ve bunların "herkesin ulaşabileceği açık belgeler" olduğunu söyledi.

Cihan, İsrail'de sevkiyat yapan geminin "Halit Yıldırım" isimli gemi olduğunu ve bu geminin de nikah şahitliğini Erdoğan'nın yaptığı Mert Çetinka'ya ait Manta Denizcilik şirketine ait olduğunu belirtti. Çetinkaya ile Erdoğan'ın oğlu Burak Erdoğan'ın ortak şirketleri MB Denizcilik'in ise Manta Denizcilik ile aynı adrese kayıtlı olduklarını aktardı.

gadsczbxyaasnxw.png

Cihan, iki şirketin resmi web adreslerinin de aynı olduğunu paylaştığı bir belgeyle aktardı. (HABER MERKEZİ

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar