Erdoğan'ın 'çözeceğiz' dediği vize krizi büyüyor: Polis memuru, Almanya'daki düğününe katılamayacak

Erdoğan'ın 'çözeceğiz' dediği vize krizi büyüyor: Polis memuru, Almanya'daki düğününe katılamayacak
AB ülkelerinin randevu vermemesinin yarattığı vize krizinden etkilenen polis memuru A.K., Almanya'daki düğününe katılamayacak.

Artı Gerçek - Avrupa Birliği ülkelerine girişte Türk vatandaşlarının almak zorunda olduğu Schengen vizesinde kriz devam ediyor. Ülkelerin vize randevu sistemlerinde randevu bulunmuyor. Birçok kişi planlarını iptal etmek zorunda kalıyor. Bunun son örneklerinden biri de Almanya'da düğünü olan bir polis memuru oldu.

Posta'dan Abdullah Karlıdağ'ın haberine göre; İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görevli polis memuru A.K.'nın düğünü, Almanya'nın vize engeline takıldı. Aylardır düğün hazırlıkları yapan A.K., Alman vatandaşı olan nişanlısı ile hayatlarını birleştirmek üzere Almanya'da yapacakları düğün törenine vize engeli nedeniyle katılamayacak. Polis memuru damadın aynı anda başvuru yapan annesine ise vize verildi.

'GİTMEK İÇİN BAŞKA YOL ARAMAKTAN VAZGEÇTİM'

Yaşadıklarına anlam veremediğini belirten polis memuru A.K., şöyle dedi:

"Aylar öncesinden başladığımız hazırlıklar çöp oldu. Annemle birlikte gitmeyi planladığımız düğün töreni bensiz yapılacak. Almanya'ya annemle birlikte vize başvurusu yaptık. Almanya anneme vize verdi, bana ise vize çıkmadı. Sonrasında Yunanistan'dan VIP vize başvurusu yaptım düğünüme 3 gün kala. Onun da reddedildiğini öğrendim. Annem törene katılmak için Almanya'ya gitti ama ben gidemiyorum. Artık gitmek için başka yol aramaktan da vazgeçtim."

ERDOĞAN 'ÇÖZECEĞİZ' DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, son açıklamasında yaşanan vize sorununu çözeceklerini şu sözlerle ifade etmişti:

"Son dönemde siyasi şantaj olarak kullanılan vize sorununu en kısa sürede hal yoluna koyacağız.

Sizlerin her alanda önünüzü açmak, engelleri ortadan kaldırmak için canla başla çalışmayı sürdüreceğiz. Tüm iş dünyamıza seslenmek istiyorum. Dünyadaki konjonktür belki de bize fırsatlar sunuyor. Bu fırsatları sahte gündemlerle heba edemeyiz. Altın değerinde bir 5 sene daha kazandığımıza inanıyorum.

Hedefimiz Avrupa'dan Karadeniz'e, Kafkasya ve Orta Doğu'dan Kuzey Afrika'ya kadar çevremizde bir güvenlik ve barış kuşağı tesis etmektir." (Kaynak)

Öne Çıkanlar