Erdoğan'ın törenine katıldığı hastanenin temeli kaldırıldı

Erdoğan'ın törenine katıldığı hastanenin temeli kaldırıldı
Hatay'da dün deprem konutları ve devlet hastaneleri temel atma töreninde çimento dökülen yerin çok ufak bir alan olduğu ve temelinin kaldırıldığı ortaya çıktı.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Hatay'ın İskenderun ilçesinde deprem konutları ve Defne Yeni Devlet Hastanesi temel atma törenine katıldı. Törende dökülen betonun temel olmadığına dair görüntüler sosyal medyada gündem olurken gazetecilerin bölgeden bildirdiğine göre, dökülen beton kaldırıldı. Alanda hastane inşaatı çalışmasının olmadığı da belirtildi.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre; Defne Yeni Devlet Hastanesi'nin yapılması planlanan bölgede, birkaç metrekarelik inşaat demiri ve üstüne dökülmüş çimento bulunduğu göze çarptı. Bunlara ek olarak dünkü temel atma töreninde fon olarak kullanılan Cumhurbaşkanlığı logolu bir panonun alandan kaldırılmadığı kaydedildi.

Bölgede herhangi bir inşaat çalışmasının olmadığı görülürken sosyal medyaya düşen görüntüler sonrası, proje çalışanı olan iki kişi gelenlerin fotoğraf çekmesini engellemek üzere bölgede görevlendirildiği belirtildi. En kısa sürede inşaatın başlayacağını belirten çalışanlar, izinsiz fotoğraf çekilmemesini istiyor. Çalışanlar ayrıca hastane temelinin çelikten yapılacağı bilgisini de sözlerine ekledi.

HASTANE İÇİN ÇALIŞMA YOK

Defne Yeni Devlet Hastanesi ilçenin Bostancık Mahallesi'nde yapılacak. Hastane yapılması planlanan arazi, deprem öncesi de kullanılmayan bir alandı.

Alanda dün yapılan temel atma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Arsuz, Hassa ve Belen'de devlet hastanelerini tamamlayarak hizmete aldık. Salgında acil durum hastaneleri inşa ettiysek Hatay'da da bunu yapacağız. Bugün 400 yataklı Antakya, 600 İskenderun, 200 yataklı acil durum ve 300 yataklı Defne Devlet Hastanesi'nin temellerini atıyoruz. Antakya Hastanesi'ni 10 Mayıs'ta hizmete açıyoruz" ifadelerini kullandı.

'TEMEL' VE HASTANE TABELASI KALDIRILDI

Sendika.org sitesinin yayınladığı görüntülerde temelin gündem olmasının ardından kaldırıldığı yer aldı. Dün asılan hastane tabelasının da yerinden söküldüğü görüldü. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar