Erkan Baş TBMM başkanıyla görüştü, Atalay’ın tutukluluğuna ilişkin itirazları iletti

Erkan Baş TBMM başkanıyla görüştü, Atalay’ın tutukluluğuna ilişkin itirazları iletti
Yayınlanma:
A+ A-
TİP Genel Başkanı Erkan Baş, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’u ziyaret ederek Hatay Milletvekili Can Atalay’ın tutukluğuna ilişkin itirazlarını iletti.

Artı Gerçek - Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’u ziyaret ederek Hatay Milletvekili Can Atalay’ın tutukluğuna ilişkin TİP'in ve hukukçuların görüşleri ve itirazlarını iletti.

TİP Genel Merkezi'nin resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Genel Başkanımız Erkan Baş, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ile yaptığı görüşmede Hatay Milletvekilimiz Can Atalay’ın devam eden tutukluluğuna ilişkin partimizin ve hukukçuların görüşlerini ve itirazlarını iletti” denildi.

NE OLMUŞTU?

Gezi Davası kapsamında aldığı 18 yıl hapis cezası nedeniyle Silivri Cezaevi'nde tutulan Atalay'ın mazbatası, 25 Mayıs tarihinde avukatları tarafından alındı ve hemen ardından Atalay’ın tahliyesi için Yargıtay'a başvuruda bulunuldu.

Yargıtay, yapılan başvuruya hala yanıt vermezken TİP Milletvekili Can Atalay henüz edilememesi sebebiyle görevine başlayamadı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar