Eski BDP Başkanı Yusuf Temel unutulmadı

Eski BDP Başkanı Yusuf Temel unutulmadı
Yayınlanma:
A+ A-
eski BDP Beytüşşebap Belediye Başkanı Yusuf Temel ölümünün yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde 2009-2014 yılları arasında Barış Demokrasi Partisi (BDP) Belediye Başkanlığı yapan Yusuf Temel 2015 yılında tedavi gördüğü Adana'da yaşamını yitirmişti.

Temel ve mücadele arkadaşı Recep Hakseven’in 7'nci ölüm yıldönümü vesilesiyle Halkların Demokratik Partisi (HDP) Beytüşşebap ilçe binasında anma etkinliği düzenledi. Anmaya, Temel’in ailesi, HDP Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş ile HDP il ve ilçe örgütlerinin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. Anma, bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

MÜCADELE SÖZÜ

Anmada konuşan HDP Beytüşşebap İlçe Eşbaşkanı Beybun Aslan, Temel’in yaşamı boyunca mücadele ettiğini anımsatarak, "Yusuf ve Recep yoldaşlarımız mücadeleye olan inançları ve direnişleriyle her zaman Kürt halkının kalbinde olacaklardır. Mücadeleye başladıkları günden beri bir kez olsun geri adım atmadılar. Mücadelede ki fedakarlıkları ve bize bıraktıkları değerler her zaman Kürtler için örnek olarak kalacaktır. Arkadaşlarımızın bize bıraktığı mücadele mirasına sonuna kadar sahip çıkacağımızın ve bu mücadelelerini sürdüreceğimizin sözünü veriyoruz" dedi.

Ardından konuşan HDP Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş sonuna kadar mücadelelerini sürdüreceklerini ifade etti.

Anma etkinliği okunan dualar ve verilen mevlidle son buldu.