Eylem Tok davasındaki tek tutuklu tahliye edildi

Eylem Tok davasındaki tek tutuklu tahliye edildi
Yazar Eylem Tok ve oğlunu yurt dışına kaçmaları için havalimanına götürdüğü iddia edilen ve tutuklanan baba Cihantimur'un şirket çalışanı Ayşe Ceren Saltoğlu tahliye edildi.

Artı Gerçek - Yazar Eylem Tok’un 17 yaşındaki oğlu T.C.'nin lüks araçla çarparak Oğuz Murat Acı’nın ölümüne neden olmasıyla ilgili soruşturmada tutuklanan T.C.’nin babası Bülent Cihantimur’un şirket çalışanı Ayşe Ceren Saltoğlu hakkında karar çıktı.

Halk TV'den Seyhan Avşar'ın haberine göre, bugün görülen tutukluluk incelemesinde İstanbul 7. Sulh Ceza Mahkemesi Ayşe Ceren Saltoğlu’nun tahliye edilmesine karar verdi. Böylelikle soruşturmada tutuklu şüpheli kalmadı.

NE OLMUŞTU?

Tok’un 17 yaşındaki oğlu İstanbul’da annesine ait lüks araçla emniyet şeridinde duran gruba çarpmış ve Oğuz Murat Acı’nın ölümüne, dört kişinin de yaralanmasına neden olmuştu.

Bunun üzerine Tok’un oğluyla apar topar önce Mısır’a, buradan da ABD’ye kaçtığı ortaya çıkmıştı.

Adalet Bakanlığı iade sürecinin başlatıldığını duyurmuştu.

Baba Bülent Cihantimur ile kazadan sonra yaralılardan birinin kayıp telefonunu emniyete teslim eden A.K. hakkında yurtdışına çıkış yasağı konmuştu. Tok ve oğlunu havalimanına götürdüğü iddia edilen Cihantimur’un çalışanı Ayşe Ceren Saltoğlu ise tutuklanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar