Fahrettin Koca: Hiranur Vakfı'nda çocuğa cinsel istismar davasında kemik yaşı raporu için soruşturma açıldı

Fahrettin Koca: Hiranur Vakfı'nda çocuğa cinsel istismar davasında kemik yaşı raporu için soruşturma açıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Sağlık bakanı Fahrettin Koca Hiranur Vakfı'nda H.G.K.'nin altı yaşından itibaren cinsel istismara uğradığı ile ilgili davada hazırlanan kemik yaşı raporu hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Artı Gerçek - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından gazetecilere konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

HİRANUR VAFINDAKİ ÇOCUĞA YÖNELİK İSTİSMAR

Fahrettin Koca, Hiranur Vakfı'nda H.G.K'nin altı yaşından itibaren 'evlilik' adı altında cinsel köleleştirilmesi ile ilgili daha önce açılan soruşturmada doktorun hazırladığı raporuyla ilgili de soruşturma açıldığını söyledi.

İLAÇ KRİZİ: 'MALİYETLER ARTTI'

Son dönemde bazı ilaçlara erişim konusunda yaşanan sorunlara ilişkin açıklama yapan Koca, sorunun artan maliyetler ve hasta sayısından kaynaklandığını savundu. Koca, "Gündemimizdeki en önemli konu bu. Sorunları çözeceğiz. Maliyetler arttı. Bu dönemde hasta sayımız ve reçete sayımız yüzde 40 oranında arttı. Dolayısıyla bu dönemde hasta yoğunluğu, reçete sayısının fazlalığı, belli ilaçlarda tüketimin yoğunluğu, ayrıca dünyada hammadde sorununun varlığı önemli bir neden" dedi.

HPV AŞISI
Bakan Koca, yerli HPV tanı kitinin yaklaşık on gün içerisinde devreye gireceğini HPV aşısı ile ilgili de hazırlıkların devam ettiğini söyledi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar