Fatih'te tartıştığı kişiyi silahla öldüren polis tutuklandı

Fatih'te tartıştığı kişiyi silahla öldüren polis tutuklandı
Yayınlanma:
A+ A-
Fatih'te pitbull cinsi iki köpek gezdirirken kendisiyle tartışan gruba ateş eden ve bir kişinin ölümüne sebep olan polis memuru tutuklandı.

Artı Gerçek- İstanbul Fatih ilçesi, Katip Kasım Mahallesi Langa Hisarı mevkisinde P.G'nin ölümüyle sonuçlanan kavgaya ilişkin gözaltına alınan polis memuru ile gruptaki diğer iki kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Polis memuru K.A. ile şüpheli B.A.P. İstanbul Adliyesi'ne götürüldü. Şüphelilerden C.K'nin emniyette tanık sıfatıyla ifadesine başvurularak serbest bırakıldığı öğrenildi.

'KASTEN ÖLDÜRME' SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Olayın ardından gözaltına alınan C.K. ve B.A.P'nin çok sayıda suç kaydı olduğu anlaşıldı.

AA'da yer alan habere göre, adliyede savcılılık işlemlerinin ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan polis memuru K.A. "kasten öldürme" suçundan tutuklandı.

Şüpheli B.A.P. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Dün akşam saat 18.50 sıralarında görev mahalline gitmek üzere sivil kıyafetle Yenikapı Katip Kazım Mahallesi Langa Hisarı mevkisinde yürüyen polis memuru K.A. ile pitbull cinsi iki köpeği gezdiren P.G, C.K. ve B.A.P. arasında tartışma çıkmıştı.

Emniyet, bu kişilerin köpeklerle saldırması sonucu vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan K.A.'nın saldırıyı bertaraf etmek amacıyla beylik tabancasıyla ateş açtığını söylemişti. Vurulan P.G. kaldırıldığı hastanede vefat etmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar