Fatma Şahin hakkında suç duyurusu

Fatma Şahin hakkında suç duyurusu
Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Ocak 2022 22:10
A+ A-
CHP'li Avukat Erdem Gökpınar, karda yolda mahsur kalanları suçlayan Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Kültür ve Sanat Daire Başkanı Tanrıöver hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP Gaziantep İl Hukuk Komisyonu Başkanı avukat Erdem Gökpınar, kar yağışında yolda kalanları suçlayan Gaziantep Kültür ve Sanat Daire Başkanı Hakan Tanrıöver ve Belediye Başkanı Fatma Şahin hakkında suç duyurusunda bulundu.

'HALKIN ŞİVESİNİ AŞAĞILADI'

Halk TV'nin haberine göre, Şahin’in halkın mağdur olmasına yol açtığının belirtildiği dilekçede, Tanrıöver’in ise halkın şivesini aşağıladığı savunularak cezalandırılmaları istendi.

Antep’te 2 gün boyunca etkili kar yağışı nedeniyle çok sayıda kişi Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nda mahsur kaldı. Kar esaretinde kalanlar, yardım alamadıklarını belirterek yerel yönetimi yetersiz kalmakla eleştirmiş ve sosyal medyada tepki göstermişti. Gaziantep Kültür ve Sanat Daire Başkanı Hakan Tanrıöver ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, saatlerce yolda kalan yurttaşları suçlamıştı.

PAYLAŞIMI SİLDİ

"Aracında kar lastiği takılı mı? Yok.. Kar fırtınası geleceğini duydun, işten erken çıktın mı? Yok.. Bu gün araba ile çıkmayayım dedin mi? Yok.. Bir mahana bulamda hökümete belediyelere saydıram…" ifadelerini kullanan Tanrıöver, tepkilerin ardından paylaşımını silmişti. 

Öne Çıkanlar