Gazeteci Fırat Can Arslan adliyeye sevk edildi

Gazeteci Fırat Can Arslan adliyeye sevk edildi
Yayınlanma:
A+ A-
Kırşehir’de dört gündür gözaltında tutulan gazeteci Fırat Can Arslan, adliyeye sevk edildi. Arslan’a yöneltilen suçlamanın henüz netleştirilmediği öğrenildi.

Artı Gerçek - Kırşehir’de başlatılan bir soruşturma kapsamında 7 Haziran’da Ankara’daki evine yapılan baskınla gözaltına alınan Mezopotamya Ajansı (MA) muhabiri Fırat Can Arslan, adliyeye sevk edildi.

SUÇLAMA BELLİ DEĞİL

Dört gündür gözaltında tutulan Arslan’a yöneltilen suçlamanın henüz netleştirilmediği öğrenildi. Arslan hakkında 2022 yılında “suç ve suçluyu övmek” suçlamasıyla açılan soruşturma “yetkisizlik” kararıyla Kırşehir’e gönderildi. Arslan, Kırşehir’de yürütülen soruşturma kapsamında “propaganda” suçlamasıyla gözaltına alındı.

Dört günlük gözaltı sürecinde “propaganda” suçlaması yönünde dijital materyaller incelenirken, savcılığın “üyelik yönünden de araştırın” talimatı verdiği belirtildi. Savcılığın talimatı üzerine Arslan’ın gözaltına alınmasına ilişkin yapılan birçok haber de dosyaya eklendi.

SUSMA HAKKINI KULLANDI

Arslan, “Suçun mahiyeti belli olmadığından, bu aşamada ne ile suçlandığını bilmediğinden” susma hakkını kullanarak emniyette ifade vermedi.

Arslan, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. (MA)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar