Gazeteci Sinan Aygül Tatvan’da saldırıya uğradı

Gazeteci Sinan Aygül Tatvan’da saldırıya uğradı
Bitlis’te yaptığı yolsuzluk haberleri ile AKP’lilerin hedefinde olan Gazeteci Sinan Aygül, Tatvan Belediye Başkanı Geylani'nin silahlı korumalarının saldırısına uğradı. Geylani olayın kendisiyle ilgili olmadığını iddia etti.

Artı Gerçek - Yaptığı yolsuzluk haberleri nedeniyle defalarca gözaltına alınan Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sinan Aygül, Bitlis’in Tatvan ilçesinde saldırıya uğradı.

Sosyal medya hesabından saldırıya uğradığına ilişkin fotoğrafları paylaşan Aygül, kendisine saldıranların AKP’nin Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin silahlı korumaları olduğunu söyledi.

'BİR DAHA BAŞKAN HAKKINDA YAZARSAN GEBERİRSİN'

Saldırı anında silahlı kişilerin kendisini tehdit ettiğini belirten Aygül, şunları söyledi: “Biraz önce Tatvan'da belediye başkanı Mehmet Emin Geylani’nin silahlı korumalarının saldırısına uğradım. Belediyeye ait araçtan inerek saldıran şahıslar arkamdan kafama vurduktan sonra küfrederek "Bir daha başkan hakkında yazarsan geberirsin" diye tehditler ettiler. Tatvan Devlet Hastanesine götürülüyorum.”

AYGÜL AKP’LİLERİN HEDEFİNDE

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sinan Aygül, kentte AKP’lilerin yolsuzlukla ilgili haberlerini yaptığı için sürekli hedefte olan bir isim. AKP’ Bitlis eski milletvekili Vahit Kiler'in şikâyeti üzerine gözaltına alınıp tutuklanan Aygül, daha sonra serbest bırakılmıştı. Aygül, daha önce AKP'li Tatvan Belediyesine alınan kişilerin torpiller alındığına ilişkin haberler yapmıştı.

İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Saldırı hakkında açıklama yapan Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, yaşanan olayı tasvip etmediklerini ve korumalar hakkında idari soruşturma başlatıldığını belirtti.

Mehmet Emin Geylani, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Bugün yaşanan talihsiz olay ile hiçbir ilgim bulunmamaktadır. Yaşanan olay, şahıslar arasında yaşanan tasvip etmediğmiz bir tartışmadan kaynaklanmıştır. Sinan Aygüle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Olayda ismi geçen Belediye personeli ile ilgili de idari soruşturmayı başlatmış bulunuyoruz”

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar