Üniversite öğrencisi, spor salonunda barfiks demirine asılı halde bulundu

Üniversite öğrencisi, spor salonunda barfiks demirine asılı halde bulundu
Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Mayıs 2022 13:51
A+ A-
İstanbul'da İstanbul Boğaziçi Üniversitesi'nde okuyan son sınıf öğrencisi Ömer Pural, yarı zamanlı çalıştığı spor salonundaki barfiks demirine asılı halde bulundu.

İstanbul'da İstanbul Boğaziçi Üniversitesi'nde okuyan son sınıf öğrencisi Ömer Pural, yarı zamanlı çalıştığı spor salonundaki barfiks demirine asılı halde bulundu. Polisin, yapılan incelemelerin ardından intihar şüphesi üzerinde durdu ancak kesin ölüm sebebinin öğrenilmesi için gencin cesedi Adli Tıp morguna kaldırıldı.

Olay, dün saat öğle saatlerinde 4. Levent’te yaşandı. Boğaziçi Üniversitesi son sınıf öğrencisi olan 23 yaşındaki Ömer Pural, önceki gün akşam saatlerinde yarı zamanlı çalıştığı spor salonuna geldi.

Burada mesaisini tamamladıktan sonra işyeri çalışanı Barış G, Pural’a işyerini kapatacağını ve çıkmaları gerektiğini söyledi. Ömer Pural, işyerinde biraz daha kalacağını söyleyerek Barış G’ye çıkabileceğini belirtti.

İşyerinden ayrılan Barış G, sabah saatlerinde geri geldiğinde Ömer Pural’ı barfiks demirine asılmış halde buldu.

Çalışanın ihbarda bulunması üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, gencin bedeni üzerinde yaptığı incelemeler sonucunda hayatını kaybettiğini belirledi.

İNTİHAR ŞÜPHESİ

İHA'nın aktarımına göre, layın ardından çalışma başlatan ilçe ekipleri, işyeri çalışanı Barış G’nin ifadesine başvurarak işyerinin güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı.

Yapılan inceleme sonucunda polis, gencin intihar ettiği şüphesi üzerine durduğu öğrenildi. Cumhuriyet savcısı ve olay yeri inceleme ekiplerinin çalışması sonrasında gencin cenazesi, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Gencin ölümünü haber alan yakınları ise yasa boğuldu. Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi olan ve üniversitenin Dağcılık Kulübü’nde olduğu öğrenilen Ömer Pural’ın dağcılık ve tırmanma sporu yaptığı öğrenildi. 

Öne Çıkanlar