Gençlik örgütlerinden SGDF operasyonuna tepki: Sindiremezsiniz

Gençlik örgütlerinden SGDF operasyonuna tepki: Sindiremezsiniz
'Bizler her türlü gözaltı, tutuklama, işkence, kaçırma, ajanlaştırma uygulamalarına karşı bir kez bile geri adım atmayanlarız.'

Ankara'da Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyelerine yönelik operasyona tepki gösteren gençlik örgütleri, "Gözaltılarla sindiremezsiniz" dedi.

Ankara’da bulunan gençlik örgütleri, SGDF üyelerine yönelik 15 Ekim’de yapılan operasyona tepki göstermek amacıyla Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ankara İl Örgütü binasında basın toplantısı düzenledi. "Gözaltılar derhal serbest bırakılsın" yazılı pankartın asıldığı toplantıda, gençlik örgütleri adına Nevroz Gülen açıklama yaptı.

Gülen, gençliğe yönelik baskı ve sindirme politikalarının devam ettiğini belirterek, avukatların tüm girişimlerine rağmen Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan gençlerin gözaltı gerekçesinin öğrenilemediğini söyledi. 

'POLİSİN HEDEFİ BİRLEŞİK MÜCADELE'
  
Ankara’da polisin sürekli gençlik mücadelesini hedef aldığını ifade eden Gülen, "Gençliği sindirmek ve korkutmak için her türlü yolu denenmektedir. Daha önce de birçok arkadaşımız okuluna, evine giderken polis tarafından kaçırılmıştır. Onlarca arkadaşımıza polis tarafından ajanlık, muhbirlik, iş birliği dayatılmıştır. Ankara'da gençlik örgütlerinin düzenlediği her türlü eylem ve etkinlik, polis saldırısıyla engellenmeye çalışılmış, onlarca arkadaşımız defalarca gözaltına alınmıştır. SGDF’ye yönelik gerçekleştirilen bu operasyon, gençliğin örgütlü mücadelesini hedef almaktadır. Ankara polisi, bu operasyonla gençliğin birleşik mücadelesini engelleme niyetindedir. Yücel Yavuz ve Devrim Taylan Eryılmaz, Ankara’da yıllardır birlikte mücadele ettiğimiz arkadaşlarımız. Polisin hedefi bu birleşik mücadeledir" diye konuştu.

İktidarın mücadele edenlerden korktuğunu belirten Gülen, "İktidar, faşist politikalarını sürdürmek için, adaletsizliklere karşı çıkan, işçilerin emekçilerin hakkını savunan, üniversitelerde özgürlük mücadelesini büyüten, kadın cinayetlerine karşı ses çıkaran herkesi korkutmaya çalışmaktadır. Bizler biliyoruz ki bu baskı, sindirme ve korkutma politikalarının kaynağı iktidarın yaşadığı bu korkudur. Bizler her türlü gözaltı, tutuklama, işkence, kaçırma, ajanlaştırma uygulamalarına karşı bir kez bile geri adım atmayanlarız" ifadelerini kullandı.
 
‘GÖZALTILARLA SİNDİREMEZSİNİZ’
 
Gözaltına alınan arkadaşlarının derhal serbest bırakılmasını isteyen Gülen, "Bizler Ankara’daki gençlik örgütleri olarak, SGDF’li yoldaşlarımızın yanındayız. Bu operasyonlara örgütlü, birleşik mücadeleyi daha da büyüterek cevap vereceğiz. Devrimcileri gözaltılarla sindiremezsiniz, kaybedeceksiniz" şeklinde konuştu. 

NE OLMUŞTU?

SGDF üyeleri Yücel Yavuz ve Devrim Taylan Eryılmaz, haklarında açılan bir soruşturma kapsamında Ankara’da gözaltına alınmıştı. SGDF tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Gözaltına alınan yoldaşlarımız derhal serbest bırakılsın. Gençliğin özgürlük ve sosyalizm mücadelesi baskı ve gözaltılarla durdurulamayacak" denilmişti.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar